Nowy model PS5 już niebawem? Nie Slim i nie Pro

Nowy model PS5 już niebawem? Nie Slim i nie Pro

PS5 Pro w drodze?
PS5 Pro w drodze?
26.01.2023 13:52, aktualizacja: 27.01.2023 07:17

PS5 i Xbox Series X|S są na rynku już od ponad dwóch lat. Biorąc pod uwagę dotychczasowe praktyki Sony i Microsoftu, niebawem powinniśmy doczekać się zapowiedzi ich nowych modeli. Slim? Pro? Tego jeszcze nie wiadomo, ale ponoć coś się dzieje.

Świat gier komputerowych to przy okazji świat przecieków. Nic nie jest pewne, dopóki nie zostanie zapowiedziane oficjalnie, ale im więcej plotek, tym bardziej można dopatrywać się w nich prawdy. Najnowsze mówią o tym, że Sony szykuje się do produkcji nowego modelu PS5, lecz odchodzi nieco od standardów, do których przyzwyczaiło nas dotychczas.

Jak czytamy w serwisie Gaming Bible, nowy model PS5 ma trafić do produkcji w kwietniu 2023 r. Źródłem plotki jest twitterowy profil zuby_tech, który w przeszłości trafiał już ze swoimi przewidywaniami.

Odrobinę informacji dorzuca Tom Henderson. Według niego nie powinniśmy rozważać, czy nowy model będzie wersją "slim" lub "pro" PlayStation 5. Jego zdaniem Sony dąży do optymalizacji kosztów produkcji, co miałoby nastąpić dzięki wprowadzaniu "PS5 drugiej generacji".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nowa generacja PlayStation 5 miałaby na celu ujednolicenie produkcji. Zamiast produkowania i sprzedaży dwóch rodzajów produktów - PS5 w wersji z napędem i bez niego - Sony przeszłoby na produkcję jednego modelu.

Domyślnie konsola nie będzie wyposażona w napęd, ale Sony ma wprowadzić na rynek napęd dołączany, dzięki czemu, krótko mówiąc, ten, kto będzie chciał, będzie mógł rozbudować swoją konsolę o możliwości instalowania gier z płyt.

Wśród negatywnych informacji na temat nowej wersji PS5 można też wymienić prawdopodobny brak kompatybilności z obecną wersją konsoli. Oznacza to, że jeśli plotki się potwierdzą, posiadacze obecnej wersji PS5 bez napędu, nie będą mogli skorzystać z dołączanego akcesorium - to będzie przeznaczone tylko do konsol nowej generacji.

Karol Kołtowski, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)