Nowy dysk Western Digital - cichy, chłodny i pojemny

Nowy dysk Western Digital - cichy, chłodny i pojemny23.12.2004 08:49
Materiały prasowe

Firma Western Digital Corp. (notowana na giełdzie nowojorskiej pod nazwą WDC) ogłosiła w dniu dzisiejszym, że dyski twarde z rodziny WD Caviar, których pojemności sięgają obecnie 320 GB, zostały znacząco udoskonalone, dzięki czemu znacznie mniej nagrzewają się podczas pracy. Niższe temperatury pracy pozwalają na dłuższe bezawaryjne korzystanie z dysków twardych w różnorodnych zastosowaniach. Technologiczne udoskonalenia wprowadzone w następnej generacji dysków twardych przeznaczonych do komputerów desktop sprawiają, że użytkownicy mogą korzystać z dysków o większej pojemności i wyższej wydajności, które jednocześnie pracują ciszej niż ich poprzednicy. Pracujące z szybkością obrotową 7200 obr./min, zgodne z interfejsami EIDE lub Serial ATA nowe produkty z linii WD Caviar są już dostępne w kanale sprzedaży dystrybucyjnej, detalicznej i internetowej, a także u dostawców OEM.Chłodne dyski i większa niezawodność.

Ciepło ma bardzo duży wpływ na zużywanie się dysków twardych, a niskie temperatury działania dysków pozwalają zwiększyć ich długoterminową niezawodność. Testy porównawcze nowych dysków WD Caviar i odpowiadających im konkurencyjnych produktów przeprowadzone w laboratorium Functional Integrity Testing Lab (FIT Lab) firmy WD wykazały, że dzięki zaawansowanym rozwiązaniom elektronicznym i unikalnemu projektowi oprogramowania sprzętowego dyski firmy WD cechują się najmniejszym zużyciem energii spośród wszystkich dysków twardych o dużej pojemności przeznaczonych do komputerów desktop. Zmniejszenie zużycia energii powoduje, że nowe dyski WD Caviar pracują w niższej temperaturze, co z kolei zwiększa ich niezawodność. Niska temperatura dysków jest coraz ważniejsza w dzisiejszych systemach komputerowych, które są coraz mniejsze i zawierają coraz więcej dysków.

„Wymagania środowiskowe dotyczące dysków twardych rosną wraz ze wzrostem liczby zastosowań rotacyjnych magnetycznych urządzeń pamięci masowej.” — powiedział Richard E. Rutledge, wiceprezes i generalne menedżer działu podzespołów do komputerów PC w firmie WD. „Firma WD zawsze poszukiwała nowych sposobów zwiększenia niezawodności dysków oferowanych użytkownikom końcowym. Projekt pracujących w niskich temperaturach dysków z rodziny WD Caviar pozwala osiągnąć długoterminową niezawodność nawet w wymagających środowiskach, takich jak małe komputery PC, pozbawione wentylatorów urządzenia elektroniczne i zawierające wiele dysków systemy pamięci masowej.”

Ciche jak szeptDzisiejsze komputery PC, cyfrowe rejestratory wideo i konsole do gier są coraz częściej używane w środowiskach, gdzie hałas jest niepożądany.Dzięki technologii WhisperDrive, która umożliwia wysoce efektywne korzystanie z energii, firma WD zmniejszyła poziom hałasu generowanego przez dyski WD Caviar poniżej poziomu słyszalnego przez człowieka. Aby zmniejszyć hałas towarzyszący wyszukiwaniu danych, stworzono technologię Soft Seek, która usprawnia działanie algorytmów wyszukiwania, dzięki czemu podczas dostępu i zapisywania danych dysk działa o wiele efektywniej.Firma WD jako pierwsza zastosowała bufor o wielkości 8 MB, który pozwolił znacząco zwiększyć wydajność dysków z serii WD Caviar SE wprowadzonych na rynek w 2001 roku. Obecnie w nowej generacji dysków WD Caviar udoskonalono algorytmy obsługi pamięci podręcznej, dzięki czemu te dyski są wydajniejsze od swoich poprzedników.

Nowa rodzina dysków WD Caviar obejmuje modele z buforem o rozmiarze 8 MB lub 2 MB, które mogą mieć pojemność 40, 80, 120, 160, 200 i 250 GB. Dyski twarde WD Caviar o pojemności 320 GB są już produkowane i będą dostępne od tego tygodnia. Wszystkie dyski WD Caviar chronią dane użytkownika dzięki wbudowanym funkcjom wykrywania i usuwania błędów Data Lifeguard, które automatycznie wykrywają, izolują i naprawiają obszary powodujące problemy powstające w wyniku intensywnego korzystania z dysku.

Dyski WD Caviar SE o pojemności 320 GB będą dostępne w salonach sprzedaży detalicznej w następnym miesiącu. Klienci preferujący zakupy w Internecie mogą zamawiać nowe dyski o pojemności 320 GB w sklepie internetowym firmy WD. Klienci, którzy zamówią dyski WD Caviar SE 320 GB do 31 grudnia 2004, nie będą ponosić opłaty za przesyłkę. Szczegółowe informacje na temat tej promocji są dostępne w sklepie internetowym firmy WD. Sugerowana cena detaliczna dysków WD Caviar SE 320 GB wynosi 249 USD.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)