Nowy BioShock zapowiedziany

Nowy BioShock zapowiedziany

Zbigniew Trzeciak
13.08.2010 11:54, aktualizacja: 14.08.2010 05:04

2K ogłosiło powstawanie kolejnej części serii BioShock. Grę o podtytule Infinite tworzyć będzie studio Irrational Games, czyli ludzie odpowiedzialni za pierwszą część.

Przeniesiemy się w rok 1912 i zamienimy podwodny świat Rapture, na podniebną metropolię - Columbia. Fabuła opowiada historię Bookera DeWitta, agenta wysłanego do miasta w chmurach, aby uratował młodą kobietę - Elizabeth - uwięzioną tam od dziecka.

Razem łączą swoje umiejętności, żeby wydostać się z miasta, które dosłownie spada z nieba. Pojawią się walki wewnątrz i w powietrzu, a także mnóstwo nowych broni i umiejętności do wykorzystania.

"Ta gra jednocześnie kontynuuje tradycję serii i stara się być zupełnie inna. W celu przedstawienia Columbii stworzyliśmy zupełnie nowy silnik. W celu ożywienia Elizabeth, stworzyliśmy nowy system sztucznej inteligencji i animacji", powiedział Ken Levine, dyrektor kreatywny w Irrational Games.

"Abyśmy mogli pokazać wymianę ognia w powietrzu na 10 000 metrów musieliśmy od nowa przemyśleć i zbudować zestaw broni dostępnych w grze. Gracze mogą być pewni jednego - świat BioShocka się zmieni".

Gra pojawi się w 2012 roku na PS3, Xboksa 360 i PC.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)