Nowe szczegóły na temat następcy Xbox'a

Nowe szczegóły na temat następcy Xbox'a10.03.2005 12:26
Marek Pluta

Na Games Developers Conference jaka odbywa się w San Francisco, Microsoft podał nowe informacje dotyczące konsoli Xbox.

Jej dane techniczne już opublikowaliśmy, szczegóły natomiast dotyczą czegoś, co MS nazywa "Bramą do Rozrywki", mającą być częścią nowej konsoli. Będzie to coś w rodzaju przewodnika, współpracującego z internetem. A oto jego szczegóły:

Gamer Cards – Karty graczy pozwolą szybko zapoznać się z serwisem Xbox Live, umożliwią też błyskawiczne połączenie z ludźmi o podobnych umiejętnościach, zainteresowaniach i stylu życia.

Marketplace – pozwala przeglądać gry po gatunku i na wiele innych sposobów. Jak sugeruje nazwa, będzie to sklep dla graczy, którzy mogą poprzez niego nabyć różne dodatki do gier, w stylu nowych map, poziomów, pojazdów i wielu innych elementów.

Micro-transactions – tzw. małe opłaty, posłużą do płacenia za ściągnięte dodatki. Mają one dotyczyć naprawdę małych sum, rzędu 1-4USD.

Custom playlist – ta cecha pozwoli developerom gier na stworzenie możliwości słuchania muzyki w grach, wybranej osobiście. Nie dotyczy to jednak podmiany plików na takie, jakie akurat mamy pod ręką. Usługa natomiast połączy nas z specjalną częścią serwisu, gdzie wybierzemy określone kawałki i posłuchamy ich podczas zabawy.

Microsoft zapewnia, że poradnik będzie działał na poziomie procesora i ma to być opcja wbudowana w samą konsolę.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)