Nowa seria tanich gier na PSP od Sony
Sony Computer Entertainment zapowiedziało właśnie wydanie serii tanich gier na PSP. Będzie się ona nazywać PSP Essentials i zawierać ma najlepsze tytuły na tą konsolę. Cena pojedynczej pozycji wyniesie niecałe 10 funtów (ok. 50 zł). Co prawda za podobną cenę można obecnie kupić większość z tych gier na serwisach aukcyjnych, ale inicjatywa godna jest zauważenia.
PSP Essentials wystartuje 4 czerwca . Gry z tej kolekcji oznaczone będą specjalnymi pudełkami (oby były ładniejsze, niż te z serii Platinum na PS3).
„Stworzenie kolekcji PSP Esentials sprawi, że każdy posiadacz PSP – a w szczególności nowi nabywcy tej konsoli – będą mogli kupić najlepsze tytuły na PSP za rozsądną cenę”, komentuje akcję Isabelle Tomatis z SCEE.
Na starcie dostępnych ma być 10 gier, w tym: Daxter, Everybody's Golf, LocoRoco, Secret Agent Clank, WipEout Pulse, Patapon 2 i Buzz! Master Quiz, ale wkrótce dołączy do nich 10 kolejnych tytułów.
Spośród tych gier, Daxter, LocoRoco, WipEout Pulse i Patapon 2, to tytuły, które z czystym sumieniem polecić można każdemu posiadaczowi tej konsoli.