Niska sprzedaż Alana Wake'a spowodowana przez trudny okres na rynku

Niska sprzedaż Alana Wake'a spowodowana przez trudny okres na rynku
13.07.2010 14:45
Marcin Dąbrowski
Marcin Dąbrowski

Mimo że Alan Wake zebrał bardzo dobre recenzje (średnia ocen na poziomie 83%, według Metacritic), to tytuł nie sprzedał się najlepiej. W zeszłym miesiącu tylko 145 000 kopii gry znalazło swoich nabywców na terenie Stanów Zjednoczonych.

Szef studia Remedy, odpowiedzialnego za grę, Oskari Hakkinen, stwierdził, że przyczyną takiego stanu było wydanie gry w trudnym okresie. Alan Wake ukazał się bowiem w niedługim odstępie czasu od hitów takich jak Super Mario Galaxy 2, czy Red Dead Redemption.

Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z odbioru Alana Wake’a zarówno przez prasę, jak i fanów”, mówi Hakkinen. „Ludzie cenią sobie historię, postacie i walkę z naszej gry”.

Nie ma wątpliwości, ze Alan ukazał się w bardzo trudnym okresie, kiedy inne gry dominowały bardzo agresywnym marketingiem. Jednak zawsze staraliśmy się być unikalni i robić coś innego w branży gier wideo”.

Hakkinen dodał jednak, że zainteresowanie Alanem jest coraz większe, w miarę jak kolejni gracze przekazują sobie pozytywne odczucia związane z tą grą. Wciąż istnieją więc szanse na kontynuację tytułu.

Jeśli mielibyśmy zapowiedzieć sequel, to chcielibyśmy to zrobić relatywnie szybko”.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją tego tytułu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)