Nintendo zainteresowane ekranami 3D od czasów GameCube'a

Nintendo zainteresowane ekranami 3D od czasów GameCube'a17.06.2010 14:30
Marcin Dąbrowski

Szef Nintendo, Shigeru Miyamoto, zdradził, że jego firma prowadziła badania nad technologią 3D, która znajdzie się w końcu w nadchodzącym 3DS-ie, przez ostatnie 10 lat.

Ekranami umożliwiającymi wyświetlanie obrazu w 3D, zainteresowaliśmy się w czasach GameCube’a. Od tamtej pory kontynuowaliśmy eksperymenty w tej dziedzinie, aż tą technologię zaimplementowaliśmy w 3DS-ie”, mówi Miyamoto.

Mówiliśmy już o 3D, kiedy Mario 64 ukazał się na rynku, ale wtedy chodziło o trójwymiar w sensie w pełni renderowanych światów, wokoło których można dowolnie biegać. Teraz mówimy o 3D w aspekcie tego co potrafi 3DS. Do tej pory odrobinę ciężko było biegać po trójwymiarowych światach i rozróżniać co od czego jak daleko się znajduje.

Jako przykład niech posłuży tu wspomniany Mario 64. Z obrazem w 3D, w trójwymiarowych światach, znacznie łatwiej będzie ocenić jak daleko znajduje się od nas blok ze znakiem zapytania. Czasem w grze z Mario, chciałeś uderzyć w taki blok, gdyż myślałeś, ze stoisz dokładnie pod nim, ale tak wcale nie było. To stanie się o wiele łatwiejsze z obrazem w 3D.

Wszystkie pomysły, które mieliśmy przez te wszystkie lata, były ograniczane przez brak odpowiedniej percepcji i teraz będą mogły one wejść w końcu w życie”.

Szerzej o nowej przenośnej konsoli Nintendo pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)