Nintendo liczy straty

Nintendo przedstawiło raport finansowy podsumowujący ostatnie półrocze i prognozujący zyski na najbliższą przyszłość. Firma straciła w podanym okresie blisko 28 miliardów jenów (ponad miliard złotych), czyli niecałą połowę tego, co straciła przez sześć miesięcy w zeszłym roku. Jaka jest wizja na przyszłość?

Przede wszystkim Nintendo drastycznie obniżyło swoje oczekiwania względem zysków na ten rok. Z planowanych 800 milionów złotych teraz wskazuje się na nieco ponad 240 milionów złotych. O milion sztuk zmniejszył się również plan sprzedażowy konsoli 3DS. Teraz Nintendo liczy na 17,5 miliona sprzedanych egzemplarzy do końca tego roku (od lutego 2011 r. do końca września 2012 r. na świecie rozeszło się łącznie 22,2 miliony 3DS-ów). Treść raportu wskazywała wyraźnie, że przenośna konsola sprzedaje się poniżej oczekiwań.

Czy nadchodząca premiera (listopad/grudzień br.) nowej konsoli Wii U pomoże Nintendo w odrobieniu strat? Japoński koncern z pewnością na to liczy i podaje oczekiwaną liczbę sprzedanych egzemplarzy. Według raportu, Wii U ma do końca marca 2013 r. trafić do 5,5 miliona odbiorców. Co ciekawe, obecna na rynku od 2006 r. konsola Wii powinna, zgodnie z prognozami analityków Nintendo, sprzedawać się równie dobrze co jej następczyni. Mówi się o sprzedaniu 5 kolejnych milionów starego systemu do końca marca przyszłego roku.

Źródło artykułu:
Wybrane dla Ciebie
MOŻE JESZCZE JEDEN ARTYKUŁ? ZOBACZ CO POLECAMY