Nie żyje Technoblade. Ojciec pożegnał youtubera na jego kanale

Technoblade, popularny youtuber nagrywający filmy o Minecrafcie, nie żyje. 23-latek przegrał walkę z rakiem. O śmierci internetowego twórcy poinformował jego ojciec.

Technoblade nie żyje
Technoblade nie żyje
Źródło zdjęć: © YouTube

Technoblade, znany youtuber, który słynął z tworzenia filmów związanych z Minecraftem, nie żyje. 23-latek zachorował na raka w zeszłym roku i nie zdołał wrócić do zdrowia. Przed śmiercią przygotował list, o przeczytanie którego poprosił swojego ojca.

Pożegnanie youtubera, który przy okazji swojej ostatniej wiadomości przyznał, że jego prawdziwie imię to Alex, miało miejsce w filmie "so long nerds", w którym ojciec Technoblade'a w poruszający sposób opowiada o ostatnich chwilach swojego syna i o tym, w jakich okolicznościach powstał list pożegnalny do społeczności zbudowanej wobec kanału.

W liście od youtubera możemy usłyszeć między innymi podziękowania za wsparcie w jego karierze. Powiedział, że nie chciałby niczego w niej zmienić. Dziękował też za to, że widzowie kupowali przedmioty, które im oferował. Stwierdził, że dzięki nim jego rodzeństwo będzie mogło w spokoju skończyć studia.

Technoblade zgromadził na swoim kanale 11 milionów subskrybentów, a jego filmy były oglądane łącznie prawie 1,3 mld razy.

Karol Kołtowski, dziennikarz Polygamii

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.