Nie tylko do grania. Urządzenie do kradzieży samochodów w Game Boyu

O tym, że popularna przenośna konsola może służyć nie tylko do grania, boleśnie przekonali się mieszkańcy Yorkshire w Wielkiej Brytanii. Złodzieje samochodów wykorzystywali konsolę do kradzieży samochodów.

Game Boy wykorzystywany do kradzieży samochodów
Game Boy wykorzystywany do kradzieży samochodów
Źródło zdjęć: © BBC
Karolina Kowasz

08.10.2021 17:13

Jak donosi BBC, oszuści dokonywali kradzieży tzw. metodą na walizkę. W ten sposób udało im się przejąć kontrolę na pięcioma Mitsubishi Outlanderów, bez konieczności pozyskania kluczyków czy kart do pojazdów.

Game Boy jako walizka

Znana metoda na walizkę umożliwia złodziejom odblokowanie drzwi i uruchomienie silnika w samochodzie. Aby tego dokonać, muszą oni przedłużyć sygnał docierający z kluczyka do pojazdu. W tym celu złodzieje wykorzystują specjalne urządzenia do jego wydłużenia, dzięki czemu mogą dostać się do samochodu i odjechać nim, bez wiedzy właściciela.

Banda złodziei samochodów używała urządzenia do kradzieży ukrytego w Game Boyu. Co więcej, nie była to zwyczajna konsola, ale model stylizowany na limitowaną edycję Supreme. Policji udało się pozyskać nagrania z kamer CCTV, które pokazały sposób działania złodziei i moment, w którym udało im się wsiąść do samochodu i odjechać nim przy wykorzystaniu urządzenia.

Zatrzymanie podejrzanych

Na szczęście, dzięki sprawnej pracy policji, trzech złodziei udało się aresztować. Funkcjonariusze, dzięki nagraniom z kamer, posiadają zapisy akcji, w trakcie której gang odłączył samochód od punktu ładowania. Następnie mężczyźni wykorzystali urządzenie ukryte w Game Boyu do odblokowania i uruchomienia pojazdu.

Z pomocą przerobionej konsoli, złodziejom udało się wykraść pięć samochodów Mitsubishi Outlanderów, wartych łącznie około milion złotych. Członkowie gangu zostali skazani na 30 miesięcy więzienia lub 22 miesiące więzienia w zawieszeniu na dwa lata.

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
informacjegameboygame boy
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.