Nie dla dedykowanych serwerów Modern Warfare 2 na PC

Nie dla dedykowanych serwerów Modern Warfare 2 na PC21.10.2009 12:04
Michał Stopa

Jak ujawnili niedawno twórcy gry, studio Infinity Ward, pecetowa wersja gry Call of Duty: Modern Warfare 2 będzie pozbawiona opcji postawienia dedykowanego serwera. Zamiast tego, gra będzie wykorzystywać stworzoną w studiu usługę IWNet do dobierania graczy według ich umiejętności. Informacja ta została podana w podcaście BASH, którego gościem był pracujący w zespole projektantów Robert Bowling. Decyzja ta już spowodowała wielkie poruszenie wśród społeczności fanów.

"Pracowaliśmy nad systemem po stronie serwera o nazwie IWNet aby gracze pecetowi również mogli skorzystać z matchmakingu, zupełnie jak na konsolach, gdzie takie funkcje są wbudowane. Pecety nigdy takiej nie miały, więc budujemy nasze własne rozwiązanie, żebyście mogli wejść do gry i grać z innymi z tą samą rangą".

"Gra w całości opiera się na IWNet i nie będzie dedykowanych serwerów ani nawet listy ich wyboru - zamiast tego będzie IWNet, ale będzie też opcja prywatnego meczu, zupełnie jak na pozostałych platformach, gdzie będziesz mógł dopasować opcje, no i, wiadomo, wyłączyć to czy tamto, dostosować zasady gry - wszystko dla prywatnego meczu, a potem zaprosić do niego graczy".

Nawet na samym podcaście reakcja na tę informację okazała się negatywna. Oprócz tego, Bowling nadal nie chciał jasno określić stanowiska firmy odnośnie zawartości stworzonej przez fanów, oraz zasugerował istnienie planów na stworzenie łatek, które dodadzą nową zawartość do gry.

Choć ostatnie części serii sprzedawały się dużo lepiej na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3, seria miała swój początek jako tytuł ekskluzywny dla pecetów i nadal ma oddaną bazę fanów na tej platformie. Została już stworzona petycja w sprawie odwrócenia decyzji dotyczącej dedykowanych serwerów, która w tym momencie ma już ponad 50 tysięcy wpisów.

fot.: Infinity Ward

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)