NCsoft walczy z przeciążonymi serwerami

NCsoft walczy z przeciążonymi serwerami07.10.2009 14:33
Jakub Jatkiewicz

Zainteresowanie Aionem, najnowszym MMO NCsoftu, być może przerosło oczekiwania firmy, ale powodem przeciążenia serwerów nie jest bynajmniej ich zbyt mała liczba. NCsoft twierdzi, że gdyby dodanie nowych serwerów zmniejszyło kolejki, już teraz widzielibyśmy rezultaty.

Ryan James z NCsoftu powiedział, że problemy kolejek powodują sami gracze, którzy usilnie logują się do najbardziej zaludnionych światów:

"Jeśli rozwiązanie byłoby na tyle proste, że ograniczałoby się do dodania nowych serwerów dzisiaj nie widzielibyśmy już kolejek, zważywszy na fakt, że w samej tylko Europie dodaliśmy 6 nowych serwerów. W rzeczywistości w Europie są serwery, na których nie ma kolejek.

Problem polega na tym, że wielu ludzi stara się dostać na kilka serwerów, podczas gdy pozostałe wciąż maja wiele wolnego miejsca".

NCsoft zastanawia się nad rozwiązaniem tego problemu, jednym z pomysłów jest jednorazowe i darmowe przejście pomiędzy serwerami, które ma pomóc w przeciążeniach. Opcja ta będzie aktywowana w przyszłym miesiącu.

fot.: NCsoft

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)