Natal nie zastąpi kierownic

Deweloperzy z wielkim entuzjazmem przyjęli Project Natal i podobną konstrukcję Sony, stąd też liczba pomysłów na wykorzystanie nowych technologii stale rośnie. Tym niemniej są gry, w których Project Natal czy technologia Sony mogą się nie sprawdzić.

Jakub Jatkiewicz

13.08.2009 13:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ralph Fulton z Codemasters uważa, że w przypadku gier takich jak DIRT 2 tradycyjne sterowanie sprawdzi się o wiele lepiej, niż kontrola ruchem.

"Złożoność sterowania w grach rajdowych, dla corowych graczy, takich jak nasi, z pewnością wymaga kontrolera. Wymaga to reakcji i nie sądzę, żeby machanie rękami i udawanie sterowania samochodem oferowało precyzję lub odpowiednią reakcję, których wymagają gry rajdowe".

Fulton oczywiście nie jest przeciwnikiem nowych technologii i pewnych zakresie widzi ich zastosowanie, także w rajdówkach.

"Nie mówię, że nie można z tym zrobić nic fajnego, szczególnie z Natalem, który może funkcjonować jako dodatkowy kontroler, ale z pewnością nie widzę możliwości zastąpienia kierownicy lub kontrolera jako zasadniczej metody sterowania".

fot.: Codemasters

Źródło artykułu:WP Gry
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.