Nastolatek podbija App Store

Nastolatek podbija App Store

Zbigniew Trzeciak
19.01.2011 12:00, aktualizacja: 19.01.2011 17:13

14-letni początkujący programista osiągnął niesamowity sukces swoją pierwszą grą stworzoną na iOS, w kilka tygodni po umieszczeniu jej na App Store została ona pobrana dwa miliony razy trafiając do najpopularniejszej 10 darmowych produktów, wyprzedzając hit jakim jest Angry Birds.

Robert Nay, z Utah w Stanach Zjednoczonych, zajął się projektem za namową przyjaciół. W lokalnej bibliotece nabył potrzebną wiedzę zaznajamiając się z devkitem Ansca Mobile's Corona. Miesiąc i 4000 linijek kodu później aplikacja wylądowała na App Store.

Bubble Ball to oparta na fizyce gra składająca się z łamigłówek. Matka Naya przyznała, że pomagała w układaniu niektórych z przeszkód i zadań, ale gro pracy wykonane został przez jej syna. Sam koncept rozgrywki także był jego autorskim pomysłem.

Sam zainteresowany jest zaskoczony takim powodzeniem aplikacji, która dostępna jest o 29 grudnia zeszłego roku. Sukces spowodował, że postanowił on przedłożyć tworzenie gier nad swoje inne hobby. Prawdopodobnie tez będzie na następnym projekcie będzie chciał już coś zarobić. Życzymy powodzenia.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)