Nie mogę oczywiście zdradzić żadnych szczegółów na jej temat... ale to będzie coś wielkiego! - pisał projektant Asher Vollmer. Nie chodzi mi tu o to, że będzie długa i rozlazła. Mam na myśli to, że będzie to gra ważna. Głęboko wierzę w to, że zmieni ona rynek w bardzo pozytywny sposób.
Jeśli nowy projekt będzie chociaż w połowie tak nowatorski jak Journey lub powtórzy jego sukces, rzeczywiście ma szansę wpłynąć na kształt rynku, który w tym momencie zdaje się rozlewać we wszystkie strony naraz.
Journey wygrało ostatnio kolejnych 6 nagród na Game Developers Choice Awards. Jeśli idzie o Vollmera, ma on teraz zamiar pracować jako niezależny projektant i programista. Chociaż w ogłoszeniu o swoim odejściu chwali on studio, nie kryje też, że powodem jego odejścia było niezadowolenie z pracy dla firmy: Po kilku miesiącach, kiedy prace postępowały żółwim tempem robiłem się coraz bardziej sfrustrowany.
Gra będzie fantastyczna, jednak prace nad nią postępują niezwykle wolno. Minął lata nim projekt będzie gotów, a nie chce by były to lata spędzona na czymś, co nie jest moim dziełem.
Coż... pozostaje nam więc czekać na kolejne informacje odnośnie nowej gry thatgamecompany.