Molyneux: ”Nowe technologie stworzą nowe gatunki”

Molyneux: ”Nowe technologie stworzą nowe gatunki”07.06.2010 13:47
Zbigniew Trzeciak

Dawno już nie słyszeliśmy żadnych rewelacji ze strony Petera Molyneux, więc szef studia Lionhead postanowił o sobie przypomnieć. W wywiadzie z serwisem Gamasutra stwierdził, że z połączenia kontrolerów sterowanych ruchem, nowego nastawienia na społeczność i stawiania na emocje powstaną nowe gatunki w świecie gier.

”Dużo sił oddziałuje na siebie wzajemnie. Producenci sprzętu zdali sobie sprawę, że jeżeli naprawdę chcą wprowadzić rewolucję, to nie będzie to polegać na szybszych procesorach i większej ilości pamięci, a na tym co faktycznie gracz trzyma w swoich rękach”.

”Dochodzimy też do momentu, w którym wszyscy zdają sobie sprawę, co to naprawdę znaczy sieciowa rozrywka. A po trzecie, deweloperzy zdają sobie sprawę, że można robić gry, które wzbudzają emocje. Tytuły takie jak Heavy Rain, zapewniały naprawdę emocjonującą przejażdżkę”.

Molyneux dodał także, że nie minie wiele czasu, jak proces tworzenia i grania w gry zupełnie się zmieni. Połączenie trzech wspomnianych elementów ma dać w przeciągu kilku lat zupełnie nowe gatunki gier.

Lionhead pracuje w tej chwili na trzecią częścią gry Fable, o której więcej zapewne usłyszymy podczas targów E3.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)