Minecraft - pierwszy milion na PlayStation 3 w pięć tygodni

Konsole Sony nie są najlepszym sprzętem dla fanów układania klocków, kopania dziury w kwadratowej ziemi i innych tego typu aktywności serwowanych przez tęgie głowy z Mojang. Minecraft przez długi czas omijał szerokim łukiem platformy ze znaczkiem PlayStation, ale kiedy w końcu trafił na PlayStation 3, to potwierdziło się powiedzenie: "lepiej późno, niż wcale". Twórcy kwadratowego fenomenu poinformowali, że ich największy hit znalazł już milion nabywców na PS Store.

Jakub Zagalski

Minecraft w wersji na PlayStation 3 trafił do cyfrowej dystrybucji Sony 17/18 grudnia 2013 roku. Czyli ponad dwa lata po debiucie pełnej wersji na PC i kilkanaście miesięcy po wydaniu edycji na Xboksa 360, która jeszcze przed premierą gry na PlayStation 3 trafiła do 10 milionów nabywców. W przypadku konsoli Sony Mojang nie może się jeszcze co prawda pochwalić takim wynikiem, ale pierwszy kamień milowy (milion sprzedanych egzemplarzy) został ustanowiony w nieco ponad pięć tygodni od grudniowej premiery.

Daniel Kaplan z Mojang pisał na oficjalnej stronie studia, że cały zespół jest bardzo wdzięczny za okazane wsparcie i liczy, że fanom spodobają się szykowane aktualizacje, o których poinformuje w dalszym terminie. Nie wspomniał natomiast o planowanych premierach Minecraft na inne konsole Sony. Podczas Gamescomu 2013 developer zapowiadał, że gra będzie jednym z tytułów startowych na PlayStation 4, ale rzeczywistość zweryfikowała pierwotne założenia. Tym niemniej klockowe szaleństwo prędzej czy później ma być również dostępna i na PlayStation 4, i na PS Vicie.

Niespełna dwa miesiące temu szacowało się, że Minecraft sprzedał się w ponad 33 milionach egzemplarzy. 12,5 miliona to wersje pecetowe, zaś 10 milionów trafiło do posiadaczy Xboksów 360. Najnowsze doniesienia z obozu Sony pokazują, że poprzednie dane są już jednak bardzo nieaktualne.Goodgame Empire - udowodnij, że jesteś prawdziwym strategiem

Źródło artykułu:WP Gry
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.