Milion Minecraftów na X360

Konsolowa wersja Minecrafta była finalnym tytułem w ramach akcji Microsoft Studios Presents: Arcade Next. Jak się okazuje, gra potrzebowała niecałego tygodnia by trafić do przeszło miliona graczy. Warto tylko napomnieć, że każdy z nich zapłacił za nią 1600 Microsoft Points. Teoretycznie daje to przeszło 20 milionów dolarów zarobku, które podzielone zostaną pomiędzy twórców Xboksa 360 i tworzące konwersję 4J Studios, tudzież właściciela gry, firmę Mojang.

To jednak nie koniec imponujących danych. Od dnia premiery gracze spędzili w klockowatym świecie łącznie 5,2 miliona godzin. Wspólnie rozegrano przeszło cztery miliony sesji, które dały łącznie 2,4 miliona godzin online. Aż boimy się pomyśleć jak będą wyglądać statystyki po miesiącu obecności gry w Xbox Live Arcade.

Teraz 4J Studios będzie niejako „gonić” pecetową wersję, wprowadzając do gry poprawki znane z blaszaków.

Źródło artykułu:
Wybrane dla Ciebie
NIE WYCHODŹ JESZCZE! MAMY COŚ SPECJALNIE DLA CIEBIE