MIDI kończy 30 lat!

Format MIDI (Musical Instrument Digital Interface) kończy w tym tygodniu 30 lat! Tak, wszyscy jesteśmy starzy...

Standard MIDI stworzony został w odległym 1983 roku [to zupełnie jak ja! - Dominik]. Miał on na celu ujednolicić cyfrowe syntezatory. Chociaż rzecz jasna używany był (i jest) głównie w przemyśle stricte muzycznym, my kojarzymy go pewnie głównie ze starymi grami i platformami z czasów Atari ST (ech, nostalgia).

W celu uświetnienia tego przełomowego dla dziejów muzyki gier elektronicznych wydarzenia, zgromadziłam poniżej kilka ulubionych przez redaktorów naszego serwisu kompozycji MIDI. Słyszałam, że za puszczenie wszystkich naraz dostać można achievment*.

Od Dominika.

Od Tomka.

Od Kuby.

Ode mnie.

Więcej o muzyce w grach pisałam gdzieś w tym miejscu.

*Kłamałam. Czemu właściwie ktoś z was chciałby to zrobić?

Źródło artykułu:
Wybrane dla Ciebie
MOŻE JESZCZE JEDEN ARTYKUŁ? ZOBACZ CO POLECAMY