Microsoft: "Xbox Live jest liderem"

Microsoft: "Xbox Live jest liderem"

Marcin Dąbrowski
19.04.2010 16:04

Pisaliśmy ostatnio o amerykańskich badaniach według których to PlayStation 3 jest najczęściej podłączaną konsolą do Internetu na terytorium USA. Microsoft postanowił skomentować te doniesienia. Według jego przedstawiciela informacje te nie są do końca miarodajne, bowiem nie uwzględniają ceny obydwu usług oraz sposobu korzystania z nich.

Trzeba wziąć pod uwagę poziom aktywności użytkowników takiej usługi, szczególnie porównując darmowe PlayStation Network, do opartego na modelu subskrypcji Xbox Live. Jeśli chodzi o ogólny poziom dostarczania rozrywki i jej wartość, to Xbox 360 wciąż prowadzi.

Xbox 360 jest niekwestionowanym liderem, jeśli chodzi o granie online. 48% osób grających online wśród wszystkich platform, używa właśnie Xbox Live jako narzędzia do kontaktowania się z przyjaciółmi, rodziną, czy przeciwnikami. Badania pokazują, że nasi użytkownicy w pełni wykorzystują możliwości jakie daje Xbox Live, logując się do usługi średnio 7,3 godziny na tydzień, czyli więcej, niż w przypadku PC (6,6 godziny) oraz naszej konkurencji”, stwierdził przedstawiciel firmy.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)