Microsoft wyjaśnia dłuższe wczytywanie Halo 3 z HDD

Microsoft wyjaśnia dłuższe wczytywanie Halo 3 z HDD

Marcin Dąbrowski
22.04.2010 18:12

Tak jak obiecywał Microsoft, jeden z najlepszych tytułów na Xboksa 360 – Halo 3 - trafił właśnie do usługi Games on Demand, gdzie można go kupić bez wychodzenia z domu. Wnikliwi użytkownicy zauważyli jednak, że gra wczytuje się znacznie dłużej niż wersja płytowa. Różnicę dochodzą nawet do 10 sekund w przypadku wczytywania jednej mapy.

Nie były prowadzone żadne dodatkowe prace, żeby zoptymalizować kod gry pod instalację na dysku twardym”, przyznaje Brian Jarrard z Bungie. „Gra jest nadal grywalna, niesie masę radości i większość ludzi nie zauważy nawet różnicy. Namawiamy jednak ludzi, którzy posiadają wersję płytową, aby nie instalowali gry na dysku, gdyż wydłuży to czas wczytywania poziomów”.

Przedstawiciel Microsoftu stwierdził z kolei, że gra przeszła dogłębne testy, które zapewniają, że zarówno w wersji płytowej, jak i po zainstalowaniu, Halo 3 dostarczy „pozytywnych wrażeń”.

Przypomnijmy, że cenę gry w Games on Demand ustalono na 20 funtów brytyjskich. Zajmie ona 6GB miejsca na dysku twardym.

Pomijając fakt niedostępności Xbox Live w Polsce, dłuższe czasy wczytywania tytułu i brak pudełka oraz instrukcji, to szybki rzut oka na serwisy aukcyjne wskaże, że zakup gry z GoD zdecydowanie nie jest finansowo korzystny dla gracza.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)