Microsoft: Wii U “goni” Xboksa 360

Choć teoretycznie za kilka miesięcy Wii U trafi do sprzedaży (premiera konsoli spodziewana jest na okres przed Bożym Narodzeniem), o mocy nowej platformy Nintendo mówi się póki co w bardzo mocnych ogólnikach. Najczęściej konsola porównywana jest technicznie do osiągów PS3 i X360. I w związku z tym autorzy Xboksa nie odpuścili sobie drobnego zadrwienia z japońskiego konkurenta.

“Myślę, że ich Pro Controller (pad przypominający kontroler Xboksa 360 - przyp. red.) wydaje się sensowny przy platformie, którą zbudowali” - powiedział Phil Spencer z Microsoft Studios, dodając: “Budują konsolę, która w kontekście graficznych osiągów jest równie efektywna co X360...”.

Spencer zaznaczył, że widzi starania Nintendo o zyskanie gier, które już teraz są dostępne na platformie Microsoftu. “Przenieśli przyciski i stworzyli kontroler, który będzie wydawał się znajomy graczom z X360” - skomentował przedstawiciel Microsoftu, jednocześnie odnosząc się do konferencji konkurenta z tegorocznego E3: “Chciałbym tam zobaczyć Zeldę, Metroida czy inne z ulubionych marek Nintendo, których zabrakło”.

Tymczasem Satoru Iwata robi wszystko, by przekonać udziałowców Nintendo, że Wii U jest klasą samą w sobie. Szkoda tylko, że wielu wykładających pieniądze wolałoby, by nadchodząca platforma miała choć cień szansy na konkurowanie z nowym Xboksem i PlayStation, które prędzej czy później zawitają na rynku...

Źródło artykułu:
Wybrane dla Ciebie
ZACZEKAJ! ZOBACZ, CO TERAZ JEST NA TOPIE