Microsoft pracował nad możliwością mostu pomiędzy PC i Xboksem

Microsoft pracował nad możliwością mostu pomiędzy PC i Xboksem22.07.2010 16:31
Zbigniew Trzeciak

Rahul Sood, szef działu gier w firmie Hewlett-Packard, napisał na swoim blogu, że Microsoft pracował nad projektem, który miałby umożliwić wspólne granie posiadaczom konsol i komputerów osobistych.

"Plotki głoszą, że Microsoft miał sekretny projekt. Chodziło o danie możliwości graczom z Xboksem i graczom z PC grania wspólnie w takie gry jak Unreal czy Gears of War. Miało to być częścią strategii Live, i gdyby wytrwali, to komputery byłyby w lepszej sytuacji jeśli chodzi o granie".

"Projekt w końcu umarł. Osobiście wolałbym, żeby został kontynuowany. Słyszałem z wiarygodnych źródeł, że na pewnym etapie zaprosili najlepszych graczy konsolowych i średniaków z PC, żeby grali w tą samą grę... i co się stało? Gracze konsolowi zostali zniszczeni. I to tak mocno, że byłoby to żenujące gdyby usługa jednak powstała".

Sood nie był w stanie podać dokładnej przyczyny zakończenia prac nad tym projektem. Dodał jednak, że gdyby ta usługa powstała, to mogłaby być impulsem dla deweloperów do lepszego traktowania graczy PC.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)