Metal Gear Solid: Peace Walker być może też na PS3
Metal Gear Solid: Peace Walker zbiera świetne pierwsze recenzje (prestiżowe 40/40 w Famitsu), więc żal fanów serii, którzy nie posiadają PSP i nie będą mogli zagrać w grę jest tym większy. Jak donosi jednak serwis Kotaku, być może nie wszystko stracone.
Wygląda bowiem na to, że Konami zainteresowane jest potencjalnym wydaniem gry również na PlayStation 3 za pomocą PSN. Na poprawę grafiki (oprócz zwiększenia rozdzielczości), zapewne nie mamy co liczyć, ale Peace Walker na PS3 miałby zawierać tryb online, podobnie jak w dołączonym do MGS4 – Metal Gear Online.
Z pewnością potwierdzenie tych informacji ucieszyłoby każdego fana serii. Wydaje się to całkiem prawdopodobne, gdyż nazwa gry miała początkowo brzmieć „Metal Gear Solid 5: Peace Walker”, a główne części serii, jak wiemy, ukazują się na konsolach stacjonarnych.
Premiera Metal Gear Solid: Peace Walker na PSP już 18 czerwca.