Masz problem z pęcherzem? Tańcz przed telewizorem

Czym jest MUI? Mieszanym nietrzymaniem moczu (mixed urinary incontinence), czyli dosyć częstą przypadłością u kobiet w przedziale wiekowym, którym zainteresowali się badacze wykorzystujący w swojej pracy taneczne gry wideo. Opublikowane rezultaty nie sugerują, czy chodzi o Just Dance, Dance Central czy inne Dance Dance Revolution, ale jedno jest pewne - uczestniczki badania czuły się po nich o wiele lepiej.

Jakub Zagalski

Jak podaje Joystiq, w magazynie naukowym Neurourology and Urodynamics opublikowano wyniki badania, w którym wzięły udział 24 kobiety powyżej 65 roku życia. Oprócz odpowiedniego wieku uczestniczki musiały cierpieć na MUI (odnotowywać przynajmniej dwa przypadku w tygodniu). Naukowcy poddali grupę kobiet 12-tygodniowej serii treningów, łączących wykonywanie określonej aktywności fizycznej pod nadzorem badaczy, jak i ćwiczeń w domu.

Naukowcy skonstruowali program treningowy, który bazował na PFM/VRR, czyli ćwiczeniach dna miednicy (pelvic floor muscles) i rehabilitacji z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości (virtual reality rehabilitation). Czyli w tym przypadku tanecznych gier wideo. Po zakończeniu 12-tygodniowej próby okazało się, że częstotliwość i ilość nietrzymanego moczu zmalała, zaś uczestniczki zgłaszały poprawienie jakości życia. Aż 91 procent kobiet była bardzo zadowolona z tej formy leczenia.

Więcej na ten temat przeczytacie w tym miejscu.Goodgame Empire - udowodnij, że jesteś prawdziwym strategiem

Źródło artykułu:WP Gry
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.