Macron założył serwer w Minecraft. Tylko coś tutaj nie gra

Emmanuel Macron zamierza zdobyć uznanie nieco młodszych osób i w tym celu rozpoczął swoją wirtualną kampanię. Rozwiązanie jest niestandardowe, bowiem kandydat na prezydenta pojawił się w grze Minecraft

Minecraft wykorzystywany jest w kampanii prezydenckiej. Photographer: Valeria Mongelli/Bloomberg via Getty Images
Minecraft wykorzystywany jest w kampanii prezydenckiej. Photographer: Valeria Mongelli/Bloomberg via Getty Images
Źródło zdjęć: © GETTY | Bloomberg

30.03.2022 | aktual.: 30.03.2022 12:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pierwsza tura wyborów prezydenckich we Francji zbliża się wielkimi krokami, bowiem ruszy już 10 kwietnia. Kandydaci prześcigają się w swoich nowatorskich pomysłach, a Emmanuel Macron postanowił zagościć w Minecraft. To dość nietypowe rozwiązanie, ale przyjrzyjmy się efektom.


Obecnie urzędujący prezydent założył własny serwer, przez który chce zdobyć uznanie młodzieży. Materiał promocyjny możemy obejrzeć na łamach oficjalnej strony kampanii w mediach społecznościowych. Nie brakuje również pierwszych relacji z rozgrywki. Całość prezentuje się następująco.

Twórcy inicjatywy nie uwzględnili jednej, całkiem istotnej, rzeczy. Wspomniana wcześniej młodzież, postanowiła sprawdzić zabezpieczenia serwera. Nie jest dobrze, to trzeba przyznać - serwer nie wykorzystuje jakichkolwiek anti-cheatów. Przykładowo gracze mogą latać, co nie jest standardową mechaniką w tej grze, a swoimi wyczynami chwalą się na łamach mediów społecznościowych.

To nie pierwszy raz, gdy politycy spotykają się z grami cyfrowymi. Dość wspomnieć o grze przeglądarkowej, którą swego czasu stworzył komitet wyborczy PSL. Kto wie, być może rozwój technologii VR zaowocuje tym, że w przyszłości politycy chętniej będą sięgać po takie metody, by ubiegać się o poparcie obywateli.

© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.