Mac App Store już otwarty

Mac App Store już otwarty

Marcin Dąbrowski
07.01.2011 15:43, aktualizacja: 19.01.2011 13:30

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wczoraj wieczorem, wystartował sklep Apple z aplikacjami na Maca, nazwany po prostu Mac App Store.

Mac App Store działa bardzo podobnie, jak App Store dla urządzeń iPhone, iPod touch oraz iPad. Aplikacje dla Maca pogrupowane są według kategorii, takich jak: gry, aplikacje użytkowe, czy muzyka. Zamiast przeglądać kategorie, można także wyszukiwać poszczególne aplikacje po nazwie.

Sklep pozwala także na szybkie uaktualnienie wszystkich posiadanych przez nas programów, za pomocą jednego kliknięcia. W ten sposób zawsze będziemy mieć aktualną wersję naszych aplikacji.

Interesującą funkcją jest ta w ramach której po pobraniu przez nas pliku z rozszerzeniem, którego nie możemy otworzyć, komputer sam przeniesie nas do odpowiedniego programu w Mac App Store. Po jej pobraniu zawartość pliku przestanie być tajemnicą.

Patrząc na niesamowitą wręcz popularność App Store dla urządzeń z iOS-em oraz stale zwiększającą się ilość użytkowników Maców, można się spodziewać, że Mac App Store będzie kolejnym sukcesem Apple.

Do pobrania Mac App Store potrzebujemy wersji Mac OS X z numerkiem 10.6.6.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)