Mural z podobizną Geralta w Łodzi. To jeden z największych w Polsce

Strona głównaMural z podobizną Geralta w Łodzi. To jeden z największych w Polsce
04.10.2021 15:21
Wiedźmin 3
Wiedźmin 3
Źródło zdjęć: © CD Projekt Red

Wiedźmin zawitał do Łodzi i wszystko wskazuje na to, że zadomowi się tam na dłużej. Na jednym z bloków znajdujących się w tym mieście powstaje ogromny mural z wizerunkiem Geralta z Rivii.

bEJLpGXV

Zgodnie z informacjami Dziennika Łódzkiego, mural przedstawiający popularnego Wiedźmina powstaje na tzw. łódzkim Manhattanie. Inspirowany jest obrazem "Wędrowiec nad morzem mgły" autorstwa Caspara Davida Friedricha.

Ogrom pomysłu

Sam mural będzie miał 26 pięter wysokości, czyli około 78 metrów oraz został umiejscowiony na boku bloku znajdującego się na Piotrkowskiej 182. Jego odsłonięcie miało odbyć się w ostatni weekend, jednak ostatecznie nie udało się dotrzymać tego terminu. Prawdopodobnie miała na to wpływ kiepska pogoda.

Mural z Wiedźminem
Źródło zdjęć: © Dziennik Łódzki | Grzegorz Gałasiński
Mural z Wiedźminem

Tworzony mural będzie najprawdopodobniej największym dziełem przedstawiającym Geralta z Rivii na świecie. Ze względu na skalę całego przedsięwzięcia rozstawienie samego rusztowania zajęło ekipie tydzień.

bEJLpGXX

Wędrowiec z Rivii

Inspiracja dziełem Friedricha już teraz, chociaż doszło do opóźnienia stworzenia muralu, jest widoczna jak na dłoni. Stosunkowo ciemna kolorystyka podkreśla melancholię całego dzieła, z którego bije poczucie osamotnienia. Nie wiadomo o czym myśli stojący nad taflą wody Geralt.

Ostatecznego zakończenia prac nad muralem można spodziewać się już w najbliższych dniach. Zamysł całego dzieła można jednak podziwiać już teraz.

PyrkONline, czyli święto fanów fantastykirozpoczyna się już 15 października
PyrkONline, czyli święto fanów fantastykirozpoczyna się już 15 października
Udostępnij:
bEJLpGYT