Zmien skórke
Logo Polygamii

Liberated na nowym materiale z rozgrywki

Polska hybryda komiksowo-giereczkowa pojawi się już w drugim kwartale tego roku.

Jako że ostatnio na Polygamii staram się wplatć w branżowe raporty i doniesienia o kolejnych, mniejszych lub większych aferach jakieś ciekawe gry, pozwólcie, że przedstawię Wam Liberated. Grę zapowiedziano już co prawda jakiś czas temu (Dominik wspominał o niej w kwietniu w jednym z Rozchodniaczków, komplementując przy okazji zdolności Asi do wyszukiwania ciekawych indyków), ale od tego czasu sporo się działo; i to zarówno z grą, jak i naszą kochaną Poly.

Przede wszystkim gra zdobyła aż cztery wyróżnienia na Pixel Awards Europe 2019 ( plebiscycie organizowanym przy okazji Pixel Heaven) – mowa o kategoriach Best Art, Best Narrative, Warsaw Excellence i, najważniejszej, Indie Grand Prix. Teraz trochę żałuje, że nie podszedłem wtedy do stoiska Atomic Wolf, ale były tam całkiem spore kolejki i wolałem ograć inne tytuły, jak choćby Inkulinati, o którym za jakiś czas też coś napiszę.

Ale przechodząc do meritum, Liberated będzie hybrydą gry wideo i komiksu, w której przenosimy się do świata opanowanego przez algorytmy, a wszyscy obywatele są ciągle oceniani i inwigilowani przez różnego rodzaju korporacje, chcące sprzedać nam swoje wyroby. Pomysł na historię niczym z wizji nastolatka, który obejrzał Blade Runnera, a potem naczytał się Gibsona i innych cyberpunkowych twórców z lat 80. i 90 ubiegłego wieku, ale samo wykonanie, polegające na rozpisaniu akcji na kolejnych kartach komiksu, robi wrażenie. Zobaczymy, czy pójdzie za tym coś więcej i oprócz ciekawego pomysłu pojawi się też wykonanie na odpowiednim poziomie.

W Liberated nie zabraknie elementów platformowych czy zagadek środowiskowych, ale ważną częścią gry ma być również strzelanie, co zresztą możecie zobaczyć na powyższym materiale.

Premiera gry zaplanowana jest na drugi kwartał 2020 roku i co ciekawe, w pierwszej kolejności pojawi się na Nintendo Switch i komputerach osobistych (Steam), a dopiero w późniejszym, jeszcze nieokreślonym terminie, pojawi się się na PlayStation 4 i Xboksie One. Oczywiście czekam, w końcu dobrych indyczków nigdy za wiele.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry