Lego Harry Potter: Lata 1-4 - beta test

Lego Harry Potter: Lata 1-4 - beta test
15.06.2010 17:37
Sebastian Kejres
Sebastian Kejres

Lego Harry Potter: Lata 1-4 - beta test

Kiedy saga o nastoletnim czarodzieju Harrym Potterze zdominowała świat, było pewne, że jej potencjał wpłynie na kulturę masową. Najpierw film i potworna liczba gadżetów. Później wydawane przez EA gry okołofilmowe. Teraz zaś nastąpiło spotkanie na szczycie. Historia Harry`ego została przedstawiona w produkcji LEGO. Co klockowa wersja tej opowieści ma do zaoferowania? Oczywiście, jak zwykle w przypadku gier LEGO, dobrze wszystkim znaną przygodę, sprzedaną w przystępny i zabawny sposób.

Z klocków budowane

Ci, którzy mieli już okazję zetknąć się z takimi tytułami, jak LEGO Star Wars, LEGO Indiana Jones czy LEGO Batman, doskonale wiedzą, czego można spodziewać się po LEGO Harry Potter: Lata 1-4. Dla pozostałych – krótkie wprowadzenie: jest to gra zręcznościowa, z licznymi zadaniami logicznymi, przeplatana wieloma filmikami oraz – w przypadku tego konkretnie tytułu – sporadycznymi starciami. Wszyscy bohaterowie mają postać ludzików LEGO, poruszających się w nieco już bardziej tradycyjnie wyglądającej scenografii. Łatwo również rozpoznać obiekty interaktywne, ponieważ są odwzorowaniem elementów zabawek znanej duńskiej firmy produkującej klocki.

Trailer gry

Klockowe gry przez lata przechodziły liczne udoskonalenia i doskonale widać to w przypadku LHP. Z jednej strony oznacza to eliminację niedociągnięć, z drugiej zaś utrzymanie tych elementów, za które wcześniejsze tytuły spod znaku LEGO zawsze były cenione.

Mamy więc doskonale znaną fabułę (no, chyba że ktoś przespał kilka ostatnich lat), sprzedaną w lekki i przyjemny sposób. Liczne gagi i przymrużenia oka dostarczają znakomitej zabawy. Gra obejmuje okres pierwszych czterech lat nauki w Hogwarcie, czyli epizody znane z książek Harry Potter i...: Kamień filozoficzny, Komnata Tajemnic, Więzień Azkabanu oraz Czara Ognia (kliknij, aby przejść do profili książek w serwisie Książki.wp.pl). W opowieść o młodym czarodzieju zostały wplecione liczne wyzwania i zadania, z których przeważającą większość stanowią mniej lub bardziej złożone zagadki logiczne. Na przykład: w pewnym momencie w szkole pojawia się troll (tylko proszę mi nie mówić, że to spoiler, bo to element żywcem wyjęty z książki), jego tropem zaś wyruszają Harry z Ronem. Kiedy próbują za nim wejść do damskiej łazienki, powstrzymuje ich jeden z hogwartowych portretów. Aby pójść dalej za trollem, jeden z chłopców musi zirytować czarodzieja na innym portrecie – wtedy ten, w ramach zemsty, zamieni go na krótko w dziewczynkę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)