Left 4 Dead 2 ocenzurowane w Australii

Left 4 Dead 2 ocenzurowane w Australii
09.10.2009 13:21
Michał Stopa
Michał Stopa

Jak potwierdził dziś australijski portal informacyjny news.com.au, po ocenzurowaniu treści zawartej w grze Left 4 Dead 2, australijskie biuro klasyfikacji przyznało grze kategorię 15+, dzięki czemu tytuł będzie mógł być sprzedawany na terenie Australii.

Zmodyfikowana wersja, jak można przeczytać w raporcie Biura Klasyfikacji Filmu i Literatury, nie zawiera już 'obrazów dekapitacji, rozczłonkowywania, obrażeń z dużą ilością detali, oraz mas trupów leżących w tle'.

"Nie pojawiają się już detaliczne obrażenia, a martwe ciała i rozbryzgi krwi znikają po trafieniu na ziemię".

W międzyczasie jednak, pierwotna decyzja o zakazaniu sprzedaży oryginalnej wersji Left 4 Dead 2 została zgłoszona do apelacji przez Valve, która jest właśnie rozpatrywana. Werdykt w tej sprawie ma zostać ogłoszony 22 października.

Gabe Newell ujawnił, że zedytowana wersja gry jest zabezpieczeniem na wypadek gdyby apelacja nie osiągnęła pożądanego skutku, przez co firma zostałaby zmuszona przesunąć datę premiery tego tytułu. Ponadto dodał, że jeśli ocenzurowana wersja gry jednak zostanie wydana, w przyszłości otrzyma poprawkę przywracającą całą zawartość.

fot.: Valve

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)