Zmien skórke
Logo Polygamii

„Lato” to jednak zima, gdy mowa o premierze Dark Souls: Remastered na Switchu

Ale dobrze, że gra naprawdę zaszczyci tę platformę.

Dzieje Soulsów na platformę Nintendo były… burzliwe. Szczęśliwie – nie aż tak bardzo, jak Steepa od Ubisoftu, który po już właściwie latach od zapowiedzi został anulowany, a świat dowiedział się o tym poprzez (uwaga) odpowiedź na tweeta jednego z graczy napisaną przez deweloperów. Ciągłe przesuwanie przenośnej wizyty w Lordran zaczynało męczyć. Ale poziom hype’u po tym Nintendo Direct z kultowym ogniskiem był tak wysoki, ludzie tak bardzo chcieli soulsowego Amiibo, iż wycofanie się z portu na tym etapie bardzo negatywnie odbiłoby się na reputacji Namco Bandai. Ale wystarczyło doczekać zapowiadanego lata, by poznać „ostateczną” datę premiery.

To 19 października. Bardzo gorący dzień w jeszcze gorętszym miesiącu. Obok Battlefielda V i pomiędzy Call of Duty a Red Dead Redemption. Nie ma zatem szans na sporo miejsca w portalach branżowych i mediach ogólnie. Ale to również na tyle daleko od premier Pokemonów oraz Super Smash Bros. Ultimate, by przyciągnąć uwagę samych właścicieli platformy. Skorych do impulsywnych zakupów, jak wiemy. Tego samego dnia do sklepów trafi figurka Solaire of Astora i jeśli choć w ułamku interesujecie się Amiibo, powinniście ją wyhaczyć jak najprędzej. Bo później będą cyrki.

Dziwna sprawa, to Dark Souls. Wiemy już, że będzie pyrkało w trzydziestu klatkach na sekundę z rozdzielczościami 1080p/720p w oczywistych trybach. I gdy oglądam porównania – i to porównania dość niesprawiedliwe, bo z oryginałem na PlayStation 3, nie z wersją zremasterowaną – nadal zastanawiam się, czy to nie delikatna przesada, że pozostawiono „Remastered” w tytule. Cóż, ja na pewno znajdę chwilę czasu, bym tę wersję sprawdzić w ruchu (otaczające ją premiery to nie moja specjalność, na szczęście). Ale nie wiem, czy przesiadka z pozostałych bieżących konsol nie będzie zbyt bolesna.

Więcej na temat:

5
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
4 Komentarze
1 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
trackback

[…] (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Source link […]

trackback

[…] (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Source link […]

krissu88
Użytkownik

Siedmioletnia gra. 30 klatek na sekundę. Quality hardware! (ale za to można grać siedząc na kibleku!).

Torchwood
Użytkownik

Na kibelku, w wannie, w pociągu, w samolocie, w autobusie…

bezloginu
Użytkownik

zdecydowanie lepiej wielbić słońce w czasie zimy, niż w czasie nocy +20C

Popularne wpisy

Popularne Gry