Lata 90. i podwórkowa piłka nożna. Polacy tworzą grę "sportową"

Twórcy Darkwood tworzą sportową grę z akcją w latach 90.
Twórcy Darkwood tworzą sportową grę z akcją w latach 90.
Źródło zdjęć: © Pixabay

25.04.2023 15:12

Polski deweloper Acid Wizard Studio pracuje nad nowym tytułem, który niejednemu graczowi zafunduje "flashbacki" z dzieciństwa. Rdzeniem nowego projektu ma być podwórkowa piłka nożna w latach 90.

Niektórych rzeczy najzwyczajniej nie da się zapomnieć: czy to jazdy na rowerze, pierwszej nocnej ucieczki w Dying Light, pieśni Priscilli, czy tego uczucia, gdy dostaliśmy mokrą, szmacianą piłką w twarz. To były czasy!

Nie jest wykluczone, że ten cały vibe zostanie zmaterializowany w postaci gry komputerowej od polskiej ekipy Acid Wizard Studio. Deweloper zyskał rozgłos dzięki klimatycznej produkcji Darkwood z 2017 r., a teraz na horyzoncie pojawia się (co prawda nieśmiało) widmo kolejnego projektu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nowa gra twórców Darkwood

Oferta pracy z dnia 24 kwietnia 2023 r., opublikowana na łamach skillshot.pl, nie pozostawia złudzeń. Studio szuka UI Designera, który pomoże "przy przeprojektowaniu interfejsu naszej nowej gry". Dalsza część tekstu wyjaśnia, o jaki projekt chodzi.

Jest to taktyczna gra "sportowa" o dzieciakach haratających w gałę na polskich podwórkach w latach 90.

Acid Wizard Studioopis oferty pracy na skillshot.pl

Podwórkowa przygoda skrywa wiele tajemnic

I praktycznie w tym miejscu trop się urywa. Najwidoczniej jest za wcześnie na jakiekolwiek materiały związane z nową grą. Perspektywa pokazania klimatu polskich podwórek z lat 90. wydaje się jednak arcyciekawa. Studio ma doświadczenie w kreowani klimatycznych lokacji i scenerii, co teoretycznie można wykorzystać w celu ukazania wszystkich odcieni szarości tamtych lat.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)