Zmien skórke
Logo Polygamii

Ładne zachowanie GOG po żenującej decyzji autorów Armello

Sklepowi dopisujemy plus. Minus dla developera pogrubiamy.

Przypomnę, że chodzi o ogłoszenie studia League of Geeks, w którym stwierdza ono, że Armello kupione na stronach GOG nie będzie otrzymywać dodatków, które trafią do gry na Steamie i konsolach. Czemu? Ponoć przeszkodą jest brak DRM. Rok po premierze przemianowali więc tę wersję na Armello DRM-free edition i umyli ręce. Tak jakby fakt, że gry sprzedawane przez GOG są tych zabezpieczeń pozbawione nie był wiadomy od samego początku współpracy.

Nic dziwnego, że część graczy poczuła się klientami drugiej kategorii. Pisząc o sprawie wspomniałem, że zareagować powinien sam GOG. To sklep, który swoją popularność w dużej mierze zawdzięcza stawianiu graczy na pierwszym miejscu i przyjaznym podejściem do klienta. Niektórzy sugerowali zakończenie sprzedaży Armello na GOG i to też nie byłoby takie głupie. Najważniejsza była jednak komunikacja z tymi, którzy poczuli się skrzywdzeni decyzją developera. Zostawienie ich na lodzie byłoby złym sygnałem, bo kto da nam gwarancję, że za moment inne studio nie wywinie takiego numeru.

No i GOG zareagował.

W związku ze zmianami dotyczącymi Armello na GOG.com i brakiem pewnych funkcji sieciowych oraz przyszłych dodatków chcemy byście mieli wybór. Jeśli obecna wersja Armello nie jest tą, której życzyliście sobie kupując grę, prosimy skontaktować się z obsługą klienta po zwrot pieniędzy.

Sama gra ze sklepu nie zniknęła, aczkolwiek jej opis wzbogacił się o informację, że nie otrzyma dodatku Usurpers, więc ktoś kto dopiero przy okazji recenzji dodatku usłyszy o Armello ma mniejszą szansę na popełnienie błędu. Ale i tak moim zdaniem gra nie powinna być dostępna. Już wcześniej League of Geeks traktowało ją jak gorszą wersję, aktualizując głównie tę z platformy Valve. Z każdym dodatkiem, którego GOG nie dostanie, “jego” Armello będzie robić sklepowi coraz gorszą reklamę.

Maciej Kowalik

Więcej na temat:

5
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
4 Komentarze
1 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
DerDevil
Użytkownik

Jestem ciekaw kiedy kolejna edycja GOG CONNECT. Bo chętnie zaimportowałbym więcej gier z Steam do GOG.

ransomstark
Użytkownik

Jeżeli ceny obu wersji są takie same, to czy ktokolwiek zdecyduje się na kupno wersji GOG ? Moim zdaniem GOG powinien wymusić na twórcach gry obniżkę, albo wycofać grę ze sprzedaży.

soulsonist
Użytkownik

raczej nic nie wymusza, bo imo tworcy dostali troche gorsza od steama i wraz z groszem przykaz zeby wypiac sie na inne serwisy

Simplex
Gość
Simplex

Ja bym usunął ich grę ze sklepu za taki numer.

daget24
Użytkownik

Meh, Mogli usunąć tą grę. Zachowanie dorosłe może to by jakieś nie było ale przynajmniej postawiliby mocno na swoim, I przesłaliby przestrogę do devów którzy mieli jakiekolwiek zapędy do takich numerów. Oczywisty przejaw braku szacunku dla użytkowników GoG jak i samego GoG, oraz jak słusznie stwierdzono w tekście naruszanie reputacji strony poprzez oferowanie gorszego produktu powinno być srogo karane.