Kurczaki X (Moorhuhn X)

Kurczaki X (Moorhuhn X)15.11.2004 08:52
Michał Zacharzewski

Kurczaki X (Moorhuhn X)

Ta niewielka gra zręcznościowa przywędrowała do Polski z Niemiec. Tam nazywała się Moorhuhn XXL, u nas straciła jednak gabaryty. Z dwóch X został tylko jeden, a literki L w ogóle zabrakło. Najprawdopodobniej dlatego, że my swoje kurki mamy. Wodne. Dużo lepiej animowane, z większą ilością plansz, bonusów, wiochy. Nie zmienia to jednak faktu, iż Kurczaki X warto poznać. Chociażby dla jaj.

Sama zabawa nie różni się niczym od tego, co oferują inne gry kurkopodobne. Gracz za pomocą myszy kieruje niewielkim celowniczkiem. Przesuwa go po planszy, celuje do kurczaków i strzela. Cel zabawy? Zdobycie możliwie wielkiej ilości punktów. Łączna suma ubitych kogucików ma tu na szczęście dużo mniejsze znaczenie. Cóż, żyjemy w czasach wojujących ekologów i z pewnością lepiej z tymi gośćmi nie zadzierać.

Za przeciętnego kurczaka gracz otrzymuje od 5 do 25 punktów. Najwyżej liczone są te lecące niezwykle daleko, ledwo co widoczne na planszy. Im kurak bliżej się znajduje gracza, tym mniej wartą skórę posiada. Do niektórych ptaków nie warto jednak strzelać. Kula posłana przed nos ptaka powoduje, iż ów zawraca. Jeśli zawróci się drania kilka razy w przeciągu paru sekund, doliczony zostanie bonus. Podobna atrakcja czeka na graczy, którzy zabiją większą ilość ptaków w niespełna dwie sekundy. Warto też zwrócić uwagę na kurę, która korzysta z latawca. Zestrzelenie latawca, a później spadającej kury jest dużo bardziej opłacalne niż zestrzelenie kury, a później dopiero latawca.

Na ekranie nie brakuje też dodatkowych bonusów i atrakcji, które czynią zabawę ciekawszą. Ot, po lewej stronie widać dwie małe i bardzo zaaferowane sobą owieczki. Jeśli trafisz je, dostaniesz punkty karne. Jeśli jednak strzelisz w serducho, zwierzaki wkroczą do akcji. Kilka celnych strzałów zapewni Ci bonus w wysokości 25 punktów.

Tuż obok znajduje się wychodek. Można go zniszczyć, ładując w gustowne serduszko wycięte w drzwiach. Gdy te odpadną, zobaczysz kurczaka siedzącego na kibelku. Drań również jest nieźle punktowany. Z kolei poniżej ujrzysz gniazdo os wiszące na gałęzi. Co jakiś czas pojawia się ptaszor, który atakuje je kijem. Trzeba się go pozbyć, w przeciwnym wypadku wygodni kłujące owady, a te rzucą się na gracza.

Nad jeziorkiem siedzi kurkowaty wędkarz. Można go zabić, ale najlepiej poczekać chwilę, aż wyłowi korek od jeziorka. Woda spłynie wówczas z akwenu, a z nieba spadnie mu na łeb sejf. Jeśli uda Ci się zabić kuraka zanim dostanie sejfem w czachę, zdobędziesz mnóstwo punktów. We wraku samochodu czai się inny truteń. Aby go zlikwidować, musisz rąbnąć w przednią maskę wozu, potem w zderzak i drzwi. Dopiero wówczas możesz zapolować na kuraka. Tuż obok pojazdu z ziemi startują ptaki i je też warto zestrzeliwać. Nie warto natomiast strzelać w beczkę (chyba że wyskoczy z niej kurak).

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)