Kupujesz nowego DSa, to płać za gry jeszcze raz

Marcin Dąbrowski

27.03.2010 16:13, aktual.: 28.03.2010 17:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wraz z DSi, Nintendo uruchomiło możliwość pobierania arcade’owych tytułów na swoją przenośną konsolkę ze sklepu DSiWare. Niestety firma nadal pozostaje w tym względzie znacząco za konkurencją, zmuszając swoich użytkowników do ponownego kupowania gier nabytych tą drogą w przypadku przesiadki na inną konsolę.

Po premierze najnowszej odsłony DSi, nazwanej DSiXL, spodziewano się, że zakupione już wcześniej tytuły z wirtualnego sklepu bez problemu będzie można przenieść ze starego DSi do jego przerośniętego kompana. Niestety, nic z tego. Wszystkie gry potrzeba kupić jeszcze raz, aby móc cieszyć się nimi na DSiXL.

Zarówno Apple, Microsoft, jak i Sony pozwalają na pobieranie zakupionych aplikacji na kilka urządzeń za jedną opłatą. Istnieją co prawda pewne ograniczenia – np. w przypadku Sony użytkownik może pobrać grę na 5 konsol PS3 i 3 konsole PSP – ale nie są one uciążliwe.

Przedstawiciel Nintendo stwierdził w rozmowie z serwisem Kotaku, że „jest to temat, któremu obecnie się przyglądamy, ale na razie nie mamy nic do ogłoszenia w tej kwestii”. Pozostaje mieć nadzieję, że sytuacja zmieni się dość szybko, gdyż obecna polityka z pewnością zniechęca wiele osób do zakupów z DSiWare oraz do przesiadki na nowszą odsłonę DSa.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)