Konsole znikną wkrótce z rynku?

Konsole znikną wkrótce z rynku?08.04.2010 16:19
Marcin Dąbrowski

Hideo Kojima, twórca niezwykle popularnej serii Metal Gear Solid stwierdził, że w niedługim czasie konsole w obecnej postaci i tytuły ekskluzywne zostaną wyparte z rynku. Zaskakujące słowa, jak na człowieka, który przez ostatnie długie lata związany był z marką Playstation.

W bliskiej przyszłości będziemy mieli gry, które nie będą zależały od żadnej platformy. Gracze powinni móc zabrać ze sobą doświadczenie płynące z gier wszędzie – do salonu, na spacer, czy w podróż. Gdziekolwiek są i gdziekolwiek chcą grać. To powinno być to samo doświadczenie, na tej samej platformie”, powiedział dziś rano Kojima.

Intencja być może słuszna, ale osobiście nie wydaje mi się, żeby taka wizja stała się wkrótce rzeczywistością. Zapewne korporacje takie jak Sony, Microsoft, czy Nintendo, dążyć będą do wydawania wielkich hitów, nie tylko od studiów wewnętrznych, wyłącznie na swoje konsole. Najbardziej przełomowymi grami są przecież często tytuły na wyłączność.

Także szef japońskiego oddziału Sony wydaje się być tą wizją odrobinę zaskoczony. Stwierdził, że co prawda ogromnie szanuję Kojimę, ale jego słowa to „czyste spekulacje”.

A co Wy sądzicie o tym pomyśle?

Najnowszy tytuł Hideo Kojimy, Metal Gear Solid: Peace Walker, ukaże się na naszym rynku 18 czerwca.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)