Konsola PS5 ponownie dostępna – co powinieneś wiedzieć przed zakupem?

Strona głównaKonsola PS5 ponownie dostępna – co powinieneś wiedzieć przed zakupem?
22.02.2022 15:33
Konsola PS5 ponownie dostępna – co powinieneś wiedzieć przed zakupem?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

Konsola PS5, to bardzo poszukiwany przez graczy sprzęt. Całe szczęście nie ma już dużych problemów z dostępnością, które miały miejsce jeszcze kilka miesięcy temu. Jeśli planujesz wymianę urządzenia na nowe, sprawdź co oferuje PlayStation 5 i w jakich konfiguracjach występują sprzedawane zestawy.

Konsola PS5 – czy warto kupić nową generację platformy?

Konsola PS5 wprowadza graczy do całkiem innego świata. Producenci gier, nie są w stanie już optymalizować rozbudowany gier, do parametrów technicznych oferowanych przez PS4. To oczywiście nadal generacja, która może służyć jeszcze przez co najmniej kilka lat, ale powoli coraz więcej tytułów nie będzie zapewniało wsparcia dla PlayStation 4. Dobrym przykładem jest nasza rodzima produkcja, CyberPunk 77. Gracze komputerowi i użytkownicy PS5 nie mieli tylu problemów, co właściciele PS4. Wiązało się to właśnie z tym, że konsola ta nie najlepiej radziła sobie z kiepsko zoptymalizowaną produkcją.

Konsola PS5 jest wyposażona w bardzo szybki dysk SSD, który niezwykle sprawnie zapisuje i odczytuje dane. Sprzęt obsługuje także wyjście obrazu w formacie 8K, więc masz możliwość gry w naprawdę doskonałej jakości. Możliwa jest rozgrywka także w 120 klatkach na sekundę. Dzięki odświeżaniu 120 herców, obraz jest naprawdę płynny. Nie tylko widoki są świetne. Na uznanie zasługuje również dźwięk, który odtwarzany jest w formacie 3D. Warto wspomnieć też o samym kontrolerze. DualSense jest oczywiście bezprzewodowy. Efekty "Trigger" są w pełni adaptacyjne, dzięki czemu dobrze poczujesz to, co aktualnie robisz na ekranie. Na pewno fanów Sony nie trzeba przekonywać o tym, jak dobrze zaprojektowanym sprzętem są wszystkie konsole tej marki. Obecnie wiele gier wydanych na przestrzeni mniej więcej dwóch lat, jest aktualizowanych do standardu PS5, aby gracze mogli cieszyć się jak najlepszymi wrażeniami z rozgrywki.

Jakie zestawy PlayStation 5 są obecnie dostępne w sprzedaży?

W Media Expert, dostępność konsol PS5 jest naprawdę przyzwoita. Można zamówić różne zestawy, w zależności od obecności danego kompletu na rynku. Choć problemy z dostarczaniem konsol na rynek europejski nadal występują, sieć radzi sobie z tym całkiem dobrze. Obecnie każde zamówienie jest weryfikowane przez dział obsługi klienta. Możliwy jest także zakup tylko jednej konsoli na osobę. Dzięki wprowadzeniu takich ograniczeń, więcej graczy może cieszyć się PS5 w dobrej cenie. Jednym z obecnie sprzedawanych zestawów, jest set składający się z PS5, dwóch gier, rocznego abonamentu PlayStation Plus oraz kontrolera DualSense. Warto zdecydować się na takie zestawy, gdyż często gry kosztują jedynie ułamek tego, co musiałbyś zapłacić zamawiając je osobno.

395948399458263562
Źródło zdjęć: © materiały partnera

Bardzo często dostępne są także komplety, składające się z konsoli i dwóch kontrolerów, które pozwalają na grę ze znajomymi. Jeśli nie jesteś fanem pudełkowych wydań gier, możesz pomyśleć o zakupie edycji Digital. Konsola w tej wersji nie jest wyposażona w napęd Blu Ray, co znacznie obniża cenę urządzenia. W takim wypadku, musisz jednak kupować gry z PS Store.

395948399458460170
Źródło zdjęć: © materiały partnera

Nawet jeśli zdecydujesz się na zakup konsoli z jednym kontrolerem w zestawie, możesz osobno dokupić drugi. Nie ma problemu z ich dostępnością i występują w wielu wersjach kolorystycznych. DualSense możesz kupić w kolorze czerwonym, białym, czarnym, błękitnym, fioletowym i różowym. Dostępne są także stacje ładowania, dedykowane kontrolerom z PS5. Jeśli cenisz sobie grę na słuchawkach, także nie będziesz zawiedziony. W ofercie sklepu internetowego Media Expert znajdziesz oryginalny, dedykowany model do PS5, a także kompatybilne zamienniki. Jeśli masz pytania dotyczące nowej generacji konsol Sony, możesz poprosić o pomoc doradców sieci. Po zakupie rozsiądź się wygodnie i włącz ulubioną grę. Nieprędko wstaniesz od telewizora!

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)
Advertisement