Koniec Metal Gear Online

Ten dzień musiał w końcu nadejść. Jakiś czas temu na oficjalnej stronie Konami ukazała się zapowiedź stopniowego zamykania usługi Metal Gear Online, która była częścią czwartego Metal Gear Solid na PlayStation 3. Z dniem dzisiejszym tryb wieloosobowy w tej grze przechodzi do historii.

Metal Gear Online znalazło się na płycie z Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots dokładnie cztery lata temu, czyli 12 czerwca 2008 r. Twórcy oświadczyli, że tryb wieloosobowy miał być pierwotnie wspierany przez trzy lata, ale w związku z dużym zainteresowaniem okres ten wydłużył się o kolejny rok. Niestety ten termin okazał się ostateczny i zwolennicy drużynowych zmagań w MGO muszą poszukać sobie nowego zajęcia.

Od 21 marca 2012 r. żywot Metal Gear Online zbliżał się do końca - tego dnia Konami zamknęło wirtualny sklep z akcesoriami do gry. Pod koniec kwietnia wszystkie płatne dodatki były oferowane za darmo, jednocześnie twórcy zablokowali możliwość rejestrowania się przez nowych graczy. Całkowity koniec tego trybu przewidziano na 12 czerwca o godzinie 23:59 czasu japońskiego.

RIP

Źródło artykułu:
Wybrane dla Ciebie
ZATRZYMAJ SIĘ NA CHWILĘ… TE ARTYKUŁY WARTO PRZECZYTAĆ