Końcówka prac nad europejskim FF XIII

Końcówka prac nad europejskim FF XIII12.11.2009 10:05
Jakub Jatkiewicz

Prace przygotowawcze związane z premierą Final Fantasy XIII w Japonii zadaniem szefa Square Enix Yoichiego Wady przebiegały bardzo sprawnie. Co więcej, wersje europejska i amerykańska są już niemal gotowe.

Z uwagi na to, że FF XIII już niebawem pojawi się w Japonii, a prace nad zachodnimi wersjami dobiegają końca, prawdopodobnie w najbliższym czasie Square Enix powie coś więcej o premierze gry w Europie. Tym razem Wada nie chciał niczego zdradzić.

"Skończyliśmy wersję japońską, a w amerykańskiej i europejskiej dokonujemy ostatnich szlifów. Ostatnia faza tworzenia tym razem przebiegła bardzo sprawnie.

Stworzenie gry na tą generację konsol zajęło nam ogromną ilość czasu, jest to zatem lekcja dla twórców.

Idealną sytuacją dla deweloperów byłoby gdyby na całym świecie była tylko jedna platforma, ale jest to niemożliwe, tak więc w przypadku wielu platform, jeśli można zwiększyć bazę użytkowników, to trzeba zaakceptować taką rzeczywistość.

W obecnej generacji idealną sytuacją dla nas byłby długi cykl życiowy konsol i stopniowo malejące ceny, dzięki temu moglibyśmy zwiększyć bazę naszych użytkowników"

fot.: Square Enix

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)