Zmien skórke
Logo Polygamii

Kolejne zmiany szefostwa growego działu Sony

Tym razem dotyczą szefostwa Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios.

Wraz początkiem października z Sony pożegnało się dwóch pracowników, którzy dotychczas pełnili w firmie kluczowe role. Pierwszym z nich był Atsushi Morita, który pełni rolę szefa japońskiego oddziału, a także był dyrektorem korporacyjnym Sony Interactive Entertainment. Tutaj sprawa była prosta, bowiem Morita po wielu latach pracy w branży gier wideo odszedł na zasłużoną emeryturę.

Bardziej tajemniczym było to dokonane przez szefa Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios, Shawn Layden, ale niestety do tej pory nie wiemy, czemu musiał ustąpić ze stanowiska. Tymczasową funkcję prezesa pełnił Shuhei Yoshida, ale to również jest już nieaktualne, bowiem jak poinformowało Sony, funkcję szefa wszystkich czternastu wewnętrznych studiów japońskiego Giganta pełnić będzie Hermen Hulst, dotychczasowy szef Guerilla Games. Studio znane jest z serii Killzone, choć wypłynięcie na szerokie wody zapewniło mu Horizon: Zero Dawn, którego kontynuacja najprawdopodobniej powstaje.

Nie oznacza to jednak koniec współpracy Shuhei Yoshidy z Sony – od teraz będzie się on zajmował działem gier niezależnych i tymi, nad którymi pracują zewnętrzne studia. Być może to krok w stronę stworzenia inicjatywy podobnej do microsoftowego ID@Xbox (Independent Developer) czy EA Originals. Jeśli mam być szczery, nie miałbym nic przeciwko, a Concrete Genie pokazuje, że jest na takie małe gry miejsce, nawet w portfolio takiego giganta.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
1 Odpowiedzi
2 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mistrz
Użytkownik

Zdjęcie sugeruje, że Sony przetrzymuje Pana Hulsta wbrew jego woli

Popularne wpisy

Popularne Gry