Kolejne studio wspiera Ukrainę. Chodzi o twórców Euro Truck Simulator

Kolejne studio wspiera Ukrainę. Chodzi o twórców Euro Truck Simulator

Euro Truck Simulator 2
Euro Truck Simulator 2
Źródło zdjęć: © Steam
01.03.2022 15:07, aktualizacja: 01.03.2022 15:32

SCS Software, zespół odpowiedzialny za popularne gry z serii Euro Truck Simulator, chce włączyć się w aktywną pomoc na Ukrainie. Część zespołu zamierza w tym stworzyć nową zawartość do gry.

Gdy tylko dowiedzieliśmy się o tej fatalnej wiadomości, cała firma natychmiast poświęciła 100% swojej uwagi i energii na znalezienie sposobu, w jaki możemy udzielić pomocy i wsparcia tym potrzebującym, których najbardziej dotykają smutne skutki wojny. - czytamy w oficjalnym oświadczeniu SCS Software.


W parze z deklaracjami idą konkretne działania. SCS Software jest w stałym kontakcie z organizacjami charytatywnymi, a sama firma przeznaczyła już 20 tysięcy euro na pomoc humanitarną. Zapowiedziano przy tym dalszą pomoc finansową.

SCS Software chce pomóc również w inny sposób. Część zespołu została oddelegowana do specjalnego projektuUkrainian Paint Jobs Pack, który ma trafić platformę Steam tak szybko, jak to możliwe. Wszystko wskazuje na to, że już niebawem powstanie specjalne DLC. Niestety nie wiemy, które dokładnie gry otrzymają dodatkową zawartość. Niewykluczone, że otrzyma ją zarówno American Truck Simulator, jak i Euro Truck Simulator 2. Nie znamy też konkretnej daty premiery. Jedno jest pewne - cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na pomoc humanitarną Ukrainie.

To już kolejny zespół, który aktywnie wspiera Ukrainę i jej mieszkańców. Dość wspomnieć o CD Projekt, wsparcie zapewnił również Techland, twórcy gry This War of Mine - czyli 11 bit studios. Do pomocy włączyli się również twórcy gry World of Tanks.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie