Kłopoty w Infinity Ward

Kłopoty w Infinity Ward

Zbigniew Trzeciak
02.03.2010 13:51, aktualizacja: 28.04.2010 16:43

W 2002 roku około tuzina twórców opuściło studio 2015 odpowiedzialne za Medal of Honor: Allied Assault. Chodziło o to, by nie przywiązać się do tego tytułu i nie być w związku z tym na każde zawołanie wydawcy, w tamtym wypadku EA.

Ta grupa osób założyła potem Infinity Ward, które, o ironio, zostało zakupione przez Activision i produkowało raz za razem tytuły z serii Call of Duty, z ostatnim Modern Warfare 2 jako wielkim zeszłorocznym hitem.

Osiem lat po tym jak zaprotestowali przeciwko byciu zaszufladkowanymi, ludzie z Infinity Ward stali się studiem jednego tytułu. Plotki głoszą jednak, że i DLC do Modern Warfare 2 i kolejna, jeszcze nie ogłoszona, ale pewna część serii będzie robiona przez inną firmę. Być może będzie to Treyarch, który pracował już nad dwoma tytułami CoD, a może będzie to jeszcze inne studio.

Wszystko to wpływa na napięte stosunki między Activision a Infinity Ward, gdzie pojawili się ponoć z rana nadprogramowi ochroniarze, a według różnych informacji szefowie, Vince Zampella i Jason West, zostali zwolnieni.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)