Kinect w obecnej formie nie rozpozna jednak języka migowego

Pisaliśmy niedawno o tym, że według pisma patentowego dotyczącego Kinecta, będzie on w stanie rozpoznać język migowy. Cóż, okazuje się jednak, że wersja, która sprzedawana będzie w listopadzie, nie będzie miała takiej możliwości.

Kinect początkowo miał dysponować rozdzielczością cztery razy wyższą od obecnej, co pozwoliło by mu na odczytywanie ruchów palców. Przy obecnej rozdzielczości, 320x240 pikseli, stanie się to jednak niemożliwe. Ilość pikseli została prawdopodobnie zmniejszona w obawie przed jeszcze wyższą, końcową ceną urządzenia.

Przedstawiciel Microsoftu stwierdził w tej sprawie: „Jesteśmy podekscytowani możliwościami Kinecta i tym, jak wpłynie on na całą branżę gier i rozrywki. Microsoft złożył wiele wniosków patentowych, aby chronić swoje pomysły. Nie wszystkie z nich zostaną jednak od razu wcielone w życie. Kinect, którego będziemy sprzedawać pod koniec tego roku, nie będzie miał możliwości odczytywania języka migowego”.

Czyżbyśmy za jakiś czas mieli się więc spodziewać ulepszonej wersji urządzenia? Kinect pojawi się w okolicy listopada w cenie 150 dolarów.

Źródło artykułu:
Wybrane dla Ciebie
NIE WYCHODŹ JESZCZE! MAMY COŚ SPECJALNIE DLA CIEBIE