Kiedy Assetto Corsa 2? Wydawca ujawnił termin premiery

Kiedy Assetto Corsa 2? Wydawca ujawnił termin premiery

Assetto Corsa z modami wygląda całkiem nieźle
Assetto Corsa z modami wygląda całkiem nieźle
Źródło zdjęć: © YouTube
Arkadiusz Stando
16.03.2023 12:22

Włoski producent legendarnej gry wyścigowej Assetto Corsa długo milczał na temat kontynuacji swojej serii. Wyręczył go wydawca gry. W sieci opublikowano dokument, z którego dowiadujemy się, kiedy pojawi się Assetto Corsa 2.

Dokument opublikowany przez 505 Games miał dotyczyć głównie finansów, ale wspominano też o Assetto Corsa 2. Wydawca pochwalił się sprzedażą serii przedstawiając liczbę sprzedanych egzemplarzy oraz zarobki. Wyniosły one kolejno 28 milion i 104 miliony euro. Imponujące liczby, jak na realistyczny symulator wyścigów.

W raporcie finansowym opublikowano także plany na przyszłość firmy Kunos Simulazioni. Jeśli narzekaliście na brak rozwoju w Assetto Corsa, to już wiecie, dlaczego. Producent pracuje bowiem już od dłuższego czasu nad drugą częścią gry i zagramy w nią już w przyszłym roku. Nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery, ale wiemy kiedy spodziewać się gry.

Assetto Corsa 2 ma zadebiutować wiosną 2024 roku

Pierwsza odsłona Assetto Corsa zdecydowanie się już postarzała. Interfejs przywołuje myśli o 2014 roku (wtedy wypuszczono grę), a graficznie produkcja znacznie odstaje od obecnych standardów. Na szczęście w przypadku wersji PC są moderzy, a efekty ich pracy polecam sprawdzić. W serwisie YouTube znajdziecie setki filmików nie tylko z usprawnioną grafiką, ale także z dodanymi samodzielnie autami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Na konsolach (i PC) możemy doświadczyć lepszych wrażeń w Assetto Corsa Competizione, która to otrzymała także wersję next-gen na konsole dziewiątej generacji, czyli PS5 i Xbox Series X/S. Gra skupia się głównie na rozgrywce wieloosobowej oraz samochodach wyścigowych wyższego stopnia, czyli z kategorii GT3 czy GT4. Rozgrywają się na niej także rozgrywki esportowe. Niemniej, w grze możemy pościgać się także z AI, w trybie offline. A poniżej znajdziecie pięknie zmodowaną Assetto Corsę.

Arkadiusz Stando, redaktor prowadzący Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)