Karty ATI również w nowym Xboksie

Karty ATI również w nowym Xboksie15.10.2009 12:37
Michał Stopa

Choć wszystkie firmy obecnie zajmujące się rynkiem konsol milczą o kolejnej generacji swoich maszyn, portalowi Fudzilla udało się zdobyć kilka informacji dotyczących potencjalnej przyszłości nowej konsoli Microsoftu. Jak mówią nieoficjalne komentarze anonimowych pracowników w branży, Microsoft jest zadowolony z osiągów kart ATI napędzających Xboksa 360, więc kolejna maszyna tej firmy również będzie z nich korzystać.

Jednym z powodów, dla których Microsoft chciałby utrzymać ATI jako swojego dostawcę kart graficznych, miałyby być perspektywy wstecznej kompatybilności ze starszymi grami. Portal spekuluje, że nowa seria do wykorzystania w konsoli wykorzystywałaby technologię 28 nanometrów.

Wciąż powracające pogłoski sugerują, że choć recesja nie pozwoli na uruchomienie nowej generacji w przyszłym roku, zarówno Microsoft jak i Sony zamierzają wprowadzić nowe konsole na rynek w 2012 roku. Microsoft nie komentuje tych plotek, z kolei Sony je dementuje, trzymając się swojego dziesięcioletniego planu.

fot.: Microsoft

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)