iPhone mocniejszy niż Wii

iPhone mocniejszy niż Wii31.07.2009 11:05
Jakub Jatkiewicz

Programista z Telltale Games na oficjalnym forum firmy zamieścił bardzo ciekawy wpis, jego zdaniem nawet iPhone jest znacznie mocniejszy niż Wii. Nie obyło się także bez słów krytyki w kierunku DS-a. Głównym powodem narzekania na konsole Nintendo jest Tales of Monkey Island przeznaczona na WiiWare, która przysporzyła Telltale Games wielu problemów.

Zdaniem programisty deweloperzy na WiiWare są ograniczeni śmiesznym limitem 40MB, w którym muszą się zmieścić, podczas gdy tego typu produkcje przeznaczone na pecety zajmują przeważnie około 150 megabajtów. Oczywiście ograniczenie w ilości danych musi negatywnie odbić się na jakości gry.

"Głosy i tekstury są jakie są, ponieważ na WiiWare byliśmy ograniczeni 40MB limitem. Pecetowe wersje naszych gier przeważnie zajmują 150+ megabajtów, a większość współczesnych produkcji od jednego do dziesięciu i więcej gigabajtów. Porozmawiajcie na ten temat z Nintendo.

Problem z klatkowaniem prawdopodobnie zostanie rozwiązany, ale miejcie na uwadze iż Wii nie jest potężną konsolą. Nawet iPhone jest znacznie potężniejszy niż Wii. Wii i DS mają niesłychanie małą moc a ich popularność nie zlikwiduje ograniczeń sprzętowych".

fot.: Telltale Games

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)