Immortals of Aveum w akcji. Magiczna strzelanka od EA wygląda zacnie
Immortals of Aveum materializuje się na kapitalnym gameplayu. Kolejnym pretekstem na to, by przybliżyć nową grę od EA, okazało się wydarzenie Summer Game Fest 2023. W tej pierwszoosobowej strzelance warunki dyktuje magia, a natężenie akcji sprawia, że chciałoby się już zagrać.
I na szczęście Immortals of Aveum nie ma odległej daty premiery. Debiut nowej gry autorstwa Ascendant Studios (wydawanej pod szyldem EA) to pieśń nieodległej przyszłości: premiera nastąpi 20 lipca 2023 r.
W Immortals of Aveum nie zagramy na starszej generacji konsol. Magiczna strzelanka przeznaczona jest na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Czego możemy się spodziewać? W przypadku tej produkcji mamy olbrzymi komfort, bo na brak materiałów nie ma co narzekać. Na rozgrzewkę trailer.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Immortals of Aveum: nowy gameplay już jest
To nie wszystko, bo w trakcie Summer Game Fest 2023 twórcy podzielili się kolejnym, równie imponującym materiałem, bo jak inaczej określić widowiskową walkę na pokładzie gigantycznego mecha? Na nagraniu zaprezentowano rdzeń rozgrywki, jakim jest magia, a konkretnie trzy rodzaje zaklęć.
Immortals of Aveum – Official Colossal Assault Gameplay Trailer
Immortals of Aveum – cechy rozgrywki
- Mimo że w Immortals of Aveum czuć potencjał na rozgrywkę wieloosobową, to gra oferuje jedynie przygodę w trybie solowym.
- Fundamentem produkcji jest próba pogodzenia sci-fi ze światem magii.
- Protagonista – Jak – to z pozoru szary obywatel, jednak z czasem odkrywa swój prawdziwy potencjał. Na naszych barkach spoczywa uratowanie świata i zakończenie krwawej wojny.
- W toku rozgrywki operujemy zaklęciami siły (magia niebieska), życia (magia zielona) i chaosu (magia czerwona).
- Zróżnicowany świat oferuje tętniące życiem ciche miasteczka, jak i futurystyczne, kolosalne lokacje.
- Przewidziano polską wersję językową.
- Znane są oficjalne wymagania sprzętowe Immortals of Aveum.
Twórcy korzystają z silnika Unreal Engine 5
Immortals of Aveum to jednocześnie szansa na to, by zaprezentować możliwości silnika Unreal Engine 5. Deweloperzy korzystają z Nanite (system optymalizacji geometrii w modelach 3D), Lumen (technologia zapewniają dynamiczne oświetlenie), czy World Partition.
Ten ostatni element, jak poinformował dyrektor artystyczny Dave Bogan, pozwoli podzielić "ogromne poziomy gry na mniejsze sekcje, które mogą być strumieniowo wprowadzana i pobierane z pamięci, gdy gracz przez nie przechodzi". To z kolei umożliwiło twórcom zbudowanie poziomów "o takich rozmiarach, które wcześniej nie były możliwe do osiągnięcia bez wczytywania".
Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii