Ile można zarobić na grze przecenionej o 90 procent?

PixelJunk Eden od niezależnego studia Q-games doczekała się ostatnio ogromnej, bo aż 90-procentowej obniżki na Steamie. O ile sam fakt pojawienia się przeceny nie jest niczym zaskakującym, to oświadczenie twórców po podliczeniu zysków ze sprzedaży może was zainteresować. Pokazuje bowiem, jak wiele można osiągnąć, udostępniając swoją grę za bezcen.

Jakub Zagalski

Jak podaje DualShockers, Dylan Cuthbert z Q-games ogłosił serią wpisów na Twitterze, że sprzedaż przecenionego PixelJunk Eden na Steamie okazała się fenomenalnie dobra. Zapytany o to, czy oferowanie gry za dolara (wcześniej kosztowała 10 dolarów) jest w ogóle opłacalne, przyznał, że jego zdaniem wielu nowych nabywców nie spojrzało dotychczas na PixelJunk Eden, właśnie przez relatywnie wysoką cenę.

Mówiąc konkretniej, 90-procentowa przecena na Steamie sprawiła, że Q-games zarobiło przez zaledwie osiem godzin tyle samo, ile od dnia pecetowej premiery PixelJunk Eden. Czyli od lutego 2012 roku. Warto zaznaczyć, że gra została pierwotnie wydana na PlayStation 3 w 2008 roku. Port na PC został przygotowany przez tego samego developera, więc wbrew domysłom pewnego twitterowicza, zespół nie musiał odpalać działki ze sprzedaży podwykonawcom.

A tym samym dolarowa promocja na Steamie przyniosła twórcom konkretny zastrzyk gotówki.Forge of Empires poprowadź swoje plemię przez epoki

Źródło artykułu:WP Gry

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.