Hitman 3 Year 2 już 20 stycznia. Nowe tryby, mapy i jeszcze więcej rozrywki

Strona głównaHitman 3 Year 2 już 20 stycznia. Nowe tryby, mapy i jeszcze więcej rozrywki
13.01.2022 17:08
Hitman 3
Hitman 3
Źródło zdjęć: © IO Interactive

Chociaż fabuła główna Hitmana 3 została już zakończona, w żaden sposób nie oznacza to, że gracze nie będą już mieli co robić. IO Interactive zapowiedziała ważną aktualizację, która w rzeczywistości może być otworzeniem rozgrywki na nowo.

Na Youtubie pojawił się trailer z wypowiedziami deweloperów ze studia, które odpowiedzialne jest za stworzenie i rozwój trylogii Hitman. Z zaprezentowanych materiałów wynika, że gracze otrzymają całkiem sporo nowych misji do rozegrania.

Tryb Elusive Target Arcade

Jedną z zapowiedzianych nowości będzie Elusive Target Arcade. Zupełnie nowy tryb gry ma mieć wyższy poziom trudności. Wprowadzi nowe wyzwania i nagrody do odblokowania, przy jednoczesnym zachowaniu czynników sprawiających, że gracze uznali bazowy tryb Elusive Target za doskonały.

W Arcade kontrakt wymaga teraz dorwania kolejnych nieuchwytnych celów, jeden kontrakt po drugim. Każdy z nich musi zostać ukończony, aby przejść do następnego. Żeby jednak graczowi nie było zbyt lekko, do kontraktu dodane zostaną dodatkowe komplikacje. Jeśli w którymkolwiek momencie graczowi nie uda się zrealizować kontraktu, nastąpi 12-godzinna blokada, zanim możliwe będzie ponowne sprawdzenie się.

Tryb Freelancer

Najciekawszą zapowiedzianą nowością wydaje się być tryb Freelancer, w którym gracz będzie zostawiony sam sobie. To w jego gestii pozostanie zakupienie odpowiedniego wyposażenia na misję, zaplanowanie jej, a następnie ucieczka do bezpiecznej kryjówki. Ta ostatnia zaś jest nową, grywalną lokacją, która będzie w pełni konfigurowalna przez gracza.

Kryjówka 47 w Hitman 3
Źródło zdjęć: © IO Interactive
Kryjówka 47 w Hitman 3

47 będzie miał dostęp do centrum dowodzenia, w którym będzie mógł przeglądać wszystkie obecnie dostępne misje dla Freelancerów. Każda z nich ma reprezentować przedsięwzięcie, które jest widoczne na całym świecie. Od gracza zależy, którą kampanie wybierze, a każda z nich zabierze go w podróż globtroterską do wybranych lokalizacji.

Gracz musi wybrać kolejność, w jakiej rozegra dostępne misje. Po każdej z nich konieczny jest powrót do kryjówki, aby uzupełnić zapasy, uzbroić się i strategicznie zaplanować kolejny ruch. Wykonanie misji wiąże się z otrzymaniem zapłaty, która będzie niezbędna do pozyskania broni i innego sprzętu, które w tym trybie trzeba zakupić.

Konieczność zakupów jest zresztą najważniejszą zmianą. Sprzęt gracza w trybie Freelancer nie jest trwały. Wszystko, co kupimy na misję, ale nie wróci z nami do kryjówki, zostanie utracone. Poszukiwanie sprzętu u dostawców to jeden ze sposobów uzupełnienia zapasów. Materiały eksploatacyjne, takie jak materiały wybuchowe lub trucizny, również będą musiały być regularnie uzupełniane.

Hitman z VR i lepszą grafiką

Gracze desktopowi na pewno ucieszą się na kolejną wiadomość. Hitman otrzyma wsparcie VR, co powinno dodatkowo wzbogacić rozgrywkę. Twórcy do niektórych elementów sterujących dodali konfiguracje specyficzne dla VR, aby były one tak intuicyjne, jak to tylko możliwe i naturalne podczas rozgrywki.

Korzystając z VR, gracz rzuca przedmiotami za pomocą dwóch rąk, celuje lewą, a rzuca i upuszcza przedmioty prawą. Rzeczywistość wirtualna na PC będzie dostępna dla wszystkich posiadaczy trójki, jednak wszystkie informacje na temat obsługiwanego sprzętu zostaną ujawnione dopiero przed samą premierą.

Twórcy Hitmana poświęcili także sporo czasu na poprawki wizualne. Dzięki lepszym odbiciom i lepszym cieniom lokacje w grze mają wyglądać lepiej niż kiedykolwiek. Tytuł otrzyma Ray Tracing, który ma poprawić wizualnie rozgrywkę. Niestety, nadchodząca aktualizacja jeszcze nie będzie zawierała tej technologii - studio zapowiedziało ją dopiero na dalszą przyszłość w 2022 roku.

Udostępnij:
Komentarze (0)